Odcházející kapitán píseckých fotbalistů Michal Rendla vidí posun týmu kupředu

Před sezónou 2017/2018 byl Michal Rendla zvolen kapitánem a vedl žlutomodré za co nejlepším výsledkem, který se měl blížit pozicím ne příliš vzdáleným možnému postupu do druholigové soutěže. Výsledkově turbulentní ročník Fortuna ČFL se nakonec vyvinul tak, že písečtí fotbalisté neměli daleko ke třetímu místu.

„Podzim byl pro nás bodově určitě zklamáním, poztráceli jsme body, které jsme nemuseli. Vzhledem ke kvalitě kádru, který tady byl, se dalo vytěžit víc. Jaro bylo celkem vydařené, tedy až na ten závěr, kdy jsme opět zbytečně ztratili minimálně v Litoměřicích. Za mě je škoda i Domažlic, kde se dalo získat. Před sezónou se mluvilo o vysokých cílech, o postupu do druhé ligy. Změn v kádru bylo ale opravdu hodně a tým se potřeboval nejprve poznat a sehrát se. Není to jen o mezilidských vztazích, je to i o zvykání si sami na sebe. Začátek byl poznamenaný nervozitou a tlakem,“ hodnotil uplynulou sezónu Michal Rendla.

Po podzimní části ČFL přišla změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní lodivod Ondřej Prášil odešel do Hradce Králové a třetiligový Písek převzal před startem zimní přípravy Rostislav Grossmann. Jak změna na tým zapůsobila? „Nový trenér Rostislav Grossmann byl klidný a netlačil na to. Uklidnili jsme se v hlavě, i kádr se nějakým způsobem stabilizoval a začalo si vše sedat. Myslím si, že hlavně psychicky jsme na tom po zimní přestávce byli lépe než na podzim. Šlapalo to a sbírali jsme body,“ prozradil stoper, který se stal pilířem žlutomodré obrany.

Jarní výsledkový vzestup živil naději na velmi dobrý konečný výsledek. Ve hře bylo dlouho dokonce i třetí místo, které se však v samém závěru soutěže získat nepodařilo. „Určitě se promítlo to, že jsme v závěru měli těžší los, lepší soupeře na konec. Trochu to zkresluje. Přišla prohra v Domažlicích, hned za tři dny jsme jeli do Litoměřic, kde jsme byli dominantní, ale nějakou svojí laxností jsme to nezvládli. Potom už přišly Zápy a doma Chrudim, se kterou jsme neodehráli špatné utkání. Nechci se na to vymlouvat, ale ke konci se projevil i ne tak široký kádr, množství zraněných a hodně nahuštěný program. Za čtrnáct dní jsme odehráli pět zápasů a to je v takové soutěži dost. Třetí místo nebylo zase tak vzdálené. Kdybychom zvládli pár zápasů jinak, mohlo to dnes vypadat mnohem lépe. Tabulka byla letos hodně vyrovnaná,“ rekapituloval Michal Rendla.

Pro stopera, který nosil na dresu číslo tři, to byl poslední rok v barvách Písku. Na jih Čech přišel z Čáslavi a nyní si po letech strávených u Otavy vyzkouší nové angažmá. „Byl jsem tady čtyři roky. Vzpomínat budu pozitivně. Od doby, kdy jsem přišel, se to v Písku posunulo hodně dopředu. Musím zmínit trenéra Ondru Prášila, který na tom měl velký podíl, i když třeba výsledky či konečné hodnocení sezon nebyly vždy pozitivní, ale celkově to šlo ohromně nahoru. Strávil jsem tu kus života, na který budu rád vzpomínat,“ říká Michal Rendla, který však ještě neví konkrétně, kam povedou jeho další fotbalové kroky: „Nějaké nabídky mám, ale zatím své budoucí působiště neznám.“

Odcházející kapitán FC Písek se však nečiní pouze na hřišti, intenzivně se věnuje také studiu, což v mladém žlutomodrém kolektivu není žádná výjimka. „Dokončuji mediální studia na Karlovce a ještě mě čekají bezpečnostní, které studuji zároveň a baví mě ještě o trochu víc. Je to v angličtině, takže mě to posouvá dál zase v něčem jiném,“ nechal Michal Rendla nahlédnout pod pokličku svých mimo-sportovních aktivit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.