Odborníci v Kroměříži debatovali o informačních systémech v sociálních službách

Informační systémy a možnosti vykazování statistických dat a ukazatelů byly tématy odborné konference pro poskytovatele sociálních služeb, která se uskutečnila v Kroměříži. „Zúčastnilo se jí kolem 330 osob z celé České republiky,“ poznamenal místostarosta Pavel Motyčka, který nad konferencí převzal záštitu.

První den konference patřil problematice zajištění zmíněných informačních systémů v sociálních službách a způsobům vykazování statistických ukazatelů. „Díky prezentaci a přímé konfrontaci zástupců čtyř firem měli poskytovatelé sociálních služeb zajištěny velmi kvalitní a jasné informace,“ uvedla Dagmar Klučková, ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže, které konferenci spolu se společností Gratia Futurum 913 pořádaly.

Druhý den akce byl věnován oblasti vykazování zdravotní péče na zdravotní pojišťovny u pobytových sociálních služeb. Část programu byla věnována i aktuální problematice v podobě GDPR – novým pravidlům ochrany osobních údajů. „V rámci široké diskuse během obou dnů pak měli účastníci konference možnost zjistit další informace, které jsou spojeny se zajištěním poskytování sociálních služeb,“ uzavřela Klučková.

Loni Sociální služby města Kroměříže pořádaly odbornou konferenci na téma zajištění pracovníků v sociálních službách.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.