Od začátku září se otevře i druhá část Parku pod kostelem v Tišnově

Tato část parku nazývaná Farská zahrada byla dříve tvořena právě zahradou fary, sadem a zahrádkami. Zde je na místě vyslovit poděkování Římskokatolické farnosti Tišnov, která v roce 2006 přenechala zahradu fary městu Tišnovu za symbolickou cenu s podmínkou vybudování parku. Právě tato část vždy patřila a patří k nejkouzelnějším místům celého parku.

Vstoupit můžete do této plochy z ulice Radniční (průchodem u služebny Městské policie) nebo z ulice Bezručovy (pod kostelem). V parku naleznete mnohá posezení s krásným výhledem na město a okolní krajinu, spočinout můžete i ve stínu pergoly. Nejmenším bude od konce září k dispozici i dětské hřiště chráněné před sluncem korunou ořešáku, nyní zde musí nejdříve dorůst tráva vysetá pod herními prvky. Oko potěší rozkvetlé trvalkové záhony či na jaře kvetoucí stromy.

Tato část parku blíže k centru bude během noci uzavírána a bude sem zakázán vstup se psy. Respektujte prosím návštěvní řád.

K příležitosti 100. výročí republiky plánuje město v této části parku vybudovat zvoničku dle návrhu výtvarníka Milivoje Husáka.

Celkové náklady na tuto II. etapu činily 4,8 milionů korun, dotace pokryla náklady 490 tisíc korun. Projekt vytvořila Společnost Zahradní a krajinářská tvorba Ing. arch. Jany Janíkové z Brna. Realizaci provedla společnost GARDENLINE, s.r.o. se zapojením subdodavatelských firem z Tišnova – Stavitelství Zemánek s.r.o. a NATIVI GARDEN s.r.o.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.