Search
Close this search box.

Od začátku září se otevře i druhá část Parku pod kostelem v Tišnově

Tato část parku nazývaná Farská zahrada byla dříve tvořena právě zahradou fary, sadem a zahrádkami. Zde je na místě vyslovit poděkování Římskokatolické farnosti Tišnov, která v roce 2006 přenechala zahradu fary městu Tišnovu za symbolickou cenu s podmínkou vybudování parku. Právě tato část vždy patřila a patří k nejkouzelnějším místům celého parku.

Vstoupit můžete do této plochy z ulice Radniční (průchodem u služebny Městské policie) nebo z ulice Bezručovy (pod kostelem). V parku naleznete mnohá posezení s krásným výhledem na město a okolní krajinu, spočinout můžete i ve stínu pergoly. Nejmenším bude od konce září k dispozici i dětské hřiště chráněné před sluncem korunou ořešáku, nyní zde musí nejdříve dorůst tráva vysetá pod herními prvky. Oko potěší rozkvetlé trvalkové záhony či na jaře kvetoucí stromy.

Tato část parku blíže k centru bude během noci uzavírána a bude sem zakázán vstup se psy. Respektujte prosím návštěvní řád.

K příležitosti 100. výročí republiky plánuje město v této části parku vybudovat zvoničku dle návrhu výtvarníka Milivoje Husáka.

Celkové náklady na tuto II. etapu činily 4,8 milionů korun, dotace pokryla náklady 490 tisíc korun. Projekt vytvořila Společnost Zahradní a krajinářská tvorba Ing. arch. Jany Janíkové z Brna. Realizaci provedla společnost GARDENLINE, s.r.o. se zapojením subdodavatelských firem z Tišnova – Stavitelství Zemánek s.r.o. a NATIVI GARDEN s.r.o.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient