Search
Close this search box.

Od včerejška platí nová pravidla pro vytváření „záchranářské uličky“ na silnicích

Od 1.října platí pro všechny řidiče nová pravidla, jak vytvářet záchranářskou uličku, čímž budou mít policisté, záchranáři a hasiči zajištěn lepší a rychlejší průjezd v kolonách.

Nově budou uhýbat vozidla doprava ve středním a pravém krajním jízdním pásu a v tom nejrychlejším doleva. Záchranářská ulička se vytvoří ve středním pruhu. Hasičské a sanitní vozy zároveň budou nově moci použít kombinaci modrého a červeného majáčku.

„Do tohoto prostoru smějí vjet pouze vozidla s právem přednostní jízdy, vozidla správce pozemní komunikace a vozidla sloužící k odstranění následků dopravní nehody nebo překážky provozu na pozemních komunikacích,“ stojí doslova v novele zákona s tím, že za neoprávněný vjezd do uličky může být uložena pokuta až 2 500 korun.

Důležité také je, aby řidiči uličku vytvářeli včas, tedy již v pomalu jedoucí koloně vozidel. Po zastavení vozidla je totiž komplikovanější úhybný manévr provést.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient