Od nového roku vyjede do píseckých ulic Taxík Maxík

Od nového roku je pro seniory a zdravotně handicapované obyvatele Písku, držitele průkazu ZTP a ZTP/P, připravena nová speciální přepravní služba. Za poplatek 30 korun si budou moci objednat Taxík Maxík.

„Cílem projektu je zvýšit komfort dopravy pro hůře pohyblivé osoby starší 70 let a lidi s postižením, kteří byli dosud při vyřizování běžných pochůzek po městě obvykle odkázání na pomoc druhých. Tím se zbytečně omezovala jejich soběstačnost a prohlubovala izolace. Jsme rádi, že tuto službu budeme moci našim seniorům nyní nabídnout,“ říká místostarosta Petr Hladík, v jehož gesci jsou sociální záležitosti.

Slavnostní předání vozu Ford Tourneo upraveného i pro převoz vozíčkářů se uskutečnilo 10. prosince v Praze. Taxík doveze klienty i s případným doprovodem k lékaři, na větší nákup, na úřad nebo třeba za kulturou. K dispozici bude na telefonické objednání v pracovní dny od 7 do 16 hodin. Objednat si přepravu bude možné nejpozději den předem na telefonních číslech 731 517 801 nebo 731 520 396. Provozovatelem taxíku je Městské středisko sociálních služeb Písek. Pro tento účel organizace zaměstná na 1,5 pracovního úvazku dva řidiče, kteří se budou střídat ve voze a na dispečinku. Služba taxíku je nekomerční a město na jeho provoz bude přispívat. Přepravní podmínky jsou vyvěšeny na stránkách MěSSS Písek.

„Těší mě, že městské středisko sociálních služeb je součástí tohoto projektu. Líbí se mi na něm, že podpoří aktivizaci a socializaci seniorů či pohybově handicapovaných lidí. Jsem velice vděčná za to, že se takové věci daří v našem městě realizovat,“ dodává ředitelka střediska Marcela Průšová.

Taxík Maxík je projektem Nadace Charty 77 ve spolupráci se Senzačními seniory a společností Česká lékárna Holding.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak