Search
Close this search box.

Od července došlo ke změnám ve vydávání osobních dokladů

Pas i občanský průkaz je možné vyzvednout již do 5 pracovních dnů nebo dokonce v pracovních dnech do 24 hodin. Žádost o vydání dokladů vydávaných ve zkrácených lhůtách můžete podat u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo na Ministerstvu vnitra v Praze.

Na přepážkách oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů Magistrátu města Ostravy v budově v Gorkého ulici 2 (naproti bývalému hotelovému domu Jindřich) můžete žádost podat kterýkoliv pracovní den, a to v pondělí a středy od 7.30 – 17.30 hodin, v úterky a čtvrtky od 7.30 do 16.00 hodin a v pátky od 7.30 do 12.00 hodin.

K vyřízení dokladů se můžete objednat také přes telefonní linku Kontaktního centra magistrátu 844 121 314 nebo 599 499 311. Nejbližší volné termíny pro objednání pro podání žádosti o občanský průkaz jsou od 10. 7. a pro podání žádosti o cestovní pas od 23. 7.

Čekací lhůty pro odbavení na přepážkách se pohybují v rozmezí od 30 minut do cca 2 hodin. Z důvodu velkého vytížení jednotlivých pracovišť zejména v pondělky a středy může dojít k předčasnému ukončení vydávání pořadových lístků z vyvolávacího systému, proto je doporučováno si před návštěvou úřadu ověřit na webových stránkách města Ostravy aktuální vytíženost jednotlivých pracovišť https://objednavky.ostrava.cz/eobs#/fronty-na-prepazkach/.

Při podání žádosti také můžete zadat své telefonní číslo nebo e-mail a na uvedený kontakt vám bude zaslána informace o možnosti převzetí občanského průkazu nebo cestovního dokladu.

U žádostí o vydání občanského průkazu nebo cestovního dokladu ve zkrácené lhůtě do 24 hodin je jeho převzetí možné pouze na Ministerstva vnitra v Praze, adresa Na Pankráci 72, Praha 4 (metro linka C, stanice Pražského povstání). Úřední hodiny PO, ST 8 – 17 hodin, ÚT, ČT 8 – 16 hodin, PÁ 8 -15 hodin. U dokladů vydaných ve zkrácené lhůtě do 5 pracovních dnů si jako místo převzetí můžete také zvolit úřad, u kterého jste si žádost podali nebo Ministerstvo vnitra.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient