Očkování je gestem lásky k ostatním lidem, říká papež František, čeští biskupové spíš šíří konspirace

Papež František důrazně vyzývá lidi, aby se nechali očkovat schválenými vakcínami proti Covid-19, a nazývá to "aktem lásky".

Papež František důrazně vyzývá lidi, aby se nechali očkovat schválenými vakcínami proti Covid-19, a nazývá to „aktem lásky“. Papež se tak připojil k hlasům biskupů ze Severní a Jižní Ameriky a vyzval lidi, aby se nechali očkovat proti Covidu-19.

Papež František ve videoposelství natočeném ve spolupráci s Radou pro adiktologii ocenil práci výzkumníků a vědců při výrobě bezpečných a účinných vakcín Covid-19.

„Díky Boží milosti a práci mnoha lidí máme nyní vakcíny, které nás chrání před Covid-19,“ řekl ve videu zveřejněném ve středu.
Dodal, že vakcíny „přinášejí naději na ukončení pandemie, ale pouze pokud budou dostupné všem a pokud budeme vzájemně spolupracovat“.

Očkování je aktem lásky

Papež František dále uvedl, že očkování Covidem, které je „povoleno příslušnými úřady“, je „aktem lásky“. Pomáhat druhým, jak řekl, je také aktem lásky. „Láska k sobě samému, láska k našim rodinám a přátelům a láska ke všem lidem. Láska je také sociální a politická.“

Papež poznamenal, že sociální a politická láska se buduje prostřednictvím „malých individuálních gest, která jsou schopna proměnit a zlepšit společnost“.

„Očkování je jednoduchý, ale hluboký způsob, jak se postarat o druhé, zejména o ty nejzranitelnější,“ řekl. Papež František se pak modlil k Bohu, aby „každý z nás mohl učinit své vlastní malé gesto lásky“. „Nezáleží na tom, jak malá je, láska je vždycky velká,“ řekl. „Malá gesta pro lepší budoucnost.“

Česká církev je zdrženlivá

Zatímco hlava římskokatolické církve očkování doporučuje, stanovisko České biskupské konference z prosince 2020 spíš vypadá jako zkopírovaná z konspiračních serverů.

„Šíří pochybnosti o etice vývoje a výroby některých očkovacích látek, které jsou (domněle či skutečně) spojeny s použitím tkání pocházejících z potracených lidských plodů. Toto znepokojení je oprávněné,“ uvádí se prohlášení biskupů. Očkování přímo neodmítli, jen řekli, že „nechat se očkovat je morálně přípustné.”

Později pak Dominik Duka věřícím tvrdil, že koronavirus je umělě vytvořená biologická zbraň a že to ví i vojenští odborníci. Jací, to nikdy neuvedl. Naopak armáda se od jeho slov distancovala.

Foto: Vatican News

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient