Search
Close this search box.

Obyvatelé města si vyžádali nový režim oprav v Kratochvílově ulici

Na setkání „Z očí do očí“ primátora Přerova s občany, které se uskutečnilo v pondělí 11. června, nešetřili občané kritikou na časový harmonogram, který provází opravy komunikace v Kratochvílově ulici. Lidem se nelíbilo, že došlo k uzavírce silnice v celé její délce – a požadovali, aby se alespoň částečně mohli dostat autem ke svým domovům v Kratochvílově a Kainarově ulici. „Ihned jsem proto svolal jednání s úředníky a dohodli jsme změnu režimu. Částečně jsem musel dát občanům za pravdu, takže od středy 13. června platí v Kratochvílově ulici nový harmonogram – a s tím související dopravní značení,“ konstatoval primátor Vladimír Puchalský.

Silnice, která se propadala, se předlažďuje v délce 362 metrů – a uzavírka platí od 30. dubna do 30. září. Oprava byla rozdělena do tří etap, původní plán ale dozná změn. „Dohodli jsme se se  stavební firmou, že nově bude umožněn vjezd do Kratochvílovy ulice od Masarykova náměstí, dále pak do vnitrobloku  ulice Kainarova  a  na  parkoviště  pro parkování osobních automobilů,“ nastínil Zdeněk Dostál z přerovského magistrátu.  Oprava  komunikace v ulici Kratochvílova   bude  v této  „mezi etapě“  probíhat od budovy SBD  až  po  křižovatku  do  vjezdu  do  vnitrobloku  ulice  Kainarova.  „Po  dosažení  pevnosti ložné  vrstvy z  cementové malty bude  provoz na parkoviště  obnoven z ulice  Komenského  a stavební  práce budou pokračovat  směrem k náměstí  – počítáme s dokončením  druhé etapy  v plánovaném termínu, tedy do 29. července,“ doplnil Zdeněk Dostál. Ten zároveň připomněl, že problematický úsek realizace vlastní křižovatky ulic Kainarova  a Kratochvílova  si  vyžádá  ještě  jednu  mimořádnou „mezi etapu“, díky níž by se mělo podařit zajistit  co  nejkratší  uzavření  vjezdu  do ulice Kainarova. 

I když se podařilo najít způsob, který vyhovuje obyvatelům Kratochvílovy i Kainarovy ulice, přesto zástupci města upozorňují, že řidiči musejí respektovat aktuální  dopravní značení  a dbát opatrnosti, neboť  silnice od  Masarykova náměstí  slouží  i  pro příjezd na stavbu a  pohybuje se zde těžká  stavební technika.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient