Obyvatelé Hlučína vytřídili 20 tun starých elektrospotřebičů

Hlučín loni opět vzorně třídil elektroodpad. Dokládá to certifikát, který městu udělila společnost Asekol. Podle něj obyvatelé města odevzdali k dalšímu zpracování bezmála 20 tun starých elektrospotřebičů.

Certifikát vyčísluje, kolik se tím podařilo uspořit elektřiny, ropy a primárních surovin a snížit emise skleníkových plynů a produkci nebezpečných odpadů. Společnost Asekol má v celé České republice už 16 tisíc sběrných míst. V Hlučíně má kontejnery na parkovišti Bochenkova, v Darkovičkách za Jednotou a v Bobrovníkách v ulici Požárnická u Jednoty.

„Dále lze elektroodpad odevzdat ve sběrném dvoře TS Hlučín. Použité baterie je možné dle zákona odevzdat i u všech jejich prodejců,“ informovala vedoucí odboru životního prostředí hlučínské radnice Soňa Prášková.

Certifikát uvádí, že Hlučín tříděním elektroodpadu ušetřil přes 200 MWh elektrické energie, více než 909 m3 vody, což odpovídá 12213 sprchování, 10 tisíc litrů ropy, které by byly potřeba v běžném voze na ujetí bezmála 160 tisíc kilometrů. Vzniklo díky tomu o 42 tun méně skleníkových plynů, hlavně CO2, a uspořilo se také přes 8 tun primárních surovin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.