Obyvatelé Bohumína si připomenou osmičkové výročí

(Aktualizováno před )

V letošním roce si Bohumín připomene řadu „osmičkových“ výročí vztahujících se k historii české republiky. Literární podobu autorských vzpomínek obyvatel na život na Bohumínsku v letech dávno i nedávno minulých chce zachytit projekt „Společná paměť“, který spouští spolek Maryška.

Jak se žilo v době historických mezníků (1918–1938–1948–1968), ale i v dobách zcela poklidných? Ptejme se svých rodičů a prarodičů na vzpomínky na život v Bohumíně ve 20. století. Zaznamenávat je mohou písemnou formou nebo zvukovou nahrávkou, ať už jde o vzpomínky na běžný život i na mimořádné události, které ovlivnily jejich osudy.

Nejzdařilejší příspěvky Maryška zpracuje do podoby elektronické knihy, kterou vydá u příležitosti 100. výročí vzniku Československa prostřednictvím aplikace Google Knihy.

Autoři mohou vzpomínky posílat v elektronické podobě na salon.maryska@seznam.cz nebo dodat v písemné či zvukové podobě přímo do Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka každé úterý od 15 do 17 hodin (mimo letních prázdnin) nejpozději do 31. 10. 2018. Nemáte-li možnost své vzpomínky sami nahrát, můžete využít nahrávací zařízení přímo v Maryšce.

tištěná podoba – rukopis, strojopis (maximálně 5 stránek formát A4)
elektronická podoba – strojopis, maximálně 5 stránek formát A4
zvuková nahrávka – mp3 (zaslání např. pomocí uschovna.cz, dodání na flash disku)

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz