Obytná zóna Sylván předala akcie městu, zvýšila základní kapitál

Ze dvou na devatenáct milionů korun navýšila svůj základní kapitál akciová společnost Obytná zóna Sylván, jejímž 100 procentním vlastníkem je město Plzeň. Zvýšení základního kapitálu dosáhla společnost s téměř 50 zaměstnanci tím, že od města získala do svého vlastnictví objekt na Palackého náměstí, kde společnost sídlí. Hromadnou akcii nahrazující nově upsané akcie v hodnotě sedmnácti milionů korun dnes primátorovi města Martinu Zrzaveckému předal předseda představenstva společnosti Jaroslav Novák.

Obytná zóna Sylván a.s. spravuje městské domy, byty a nebytové prostory, stejně tak se stará o objekt Nového divadla, volnočasový komplex Aktivity Centrum Krašovská a další majetek města.

„Obytná zóna Sylván je naším klíčovým partnerem v oblasti správy a nakládání s bytovým fondem a nejen jím. Stojí například za projektem centra Krašovská, které se bude dál rozvíjet. Předání akcií je v podstatě administrativním procesem, fakticky ale znamená, že společnost získává objekt, v němž může působit a realizovat ekonomické záměry. Nemusí už být v nájemních prostorách,“ přiblížil primátor Martin Zrzavecký.

„Chtěl bych poděkovat městu jakožto našemu akcionáři, že nám pomáhá vytvářet vhodné podmínky, abychom se mohli dále rozvíjet,“ reagoval předseda představenstva Jaroslav Novák.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak