Obří trpaslík v Hořicích se rozrostl o další kameny

Obří trpaslík se letos rozrostl o pět z osmi největších kamenů a dosáhl výšky čtyř metrů. Kameny měly objem kolem 4 m3 a každý z nich vážil zhruba deset tun. Mecenáši těchto kamenů jsou firmy Altran Hořice, Fato Hradec Králové a jeden rodák a patriot Hořic žijící v Praze.

Kámen, který je nyní osazen nejvýše, je vyhrazen mecenášům z řad současných a bývalých poslanců a senátorů. Těchto mecenášů se však do této chvíle ještě nenašel dostatečný počet a tak je zatím zaplacen zhruba z jedné poloviny. První kámen vyhrazený Hořičákům (č.23) naopak již našel své mecenáše a je zaplacen celý. Druhý kámen vyhrazený hořčákům (č. 25) zatím získal od mecenášů polovinu potřebné částky.

Podrobnější informace o cenách jednotlivých kamenů a možnostech jak se stát jejich mecenáši najdou zájemci na stránkách www.obritrpaslik.cz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.