Obránce Šimon Szathmáry je novou posilou Horácké Slavie

V sobotním utkání se v obranných řadách Horácké Slavie objevila nová tvář. Je jí rodák z Havlíčkova Brodu a vnuk slavného reprezentanta Jana Suchého Šimon Szathmáry. Pravoruký obránce podepsal s Horáckou Slavií kontrakt na jeden rok s opcí na další dva roky. Jde o hráče z našeho regionu, který by se do budoucna mohl stát trvalou oporou obranných řad Horácké Slavie.

„Se Šimonem jsem byl v kontaktu již delší dobu. Okolnosti zařídily, že jsme se na vzájemné spolupráci domluvili až tento týden. Samotné působení Šimona v HST bylo dotaženo v den sobotního utkání s Ústím nad Labem (sobota 20.10.2018 – pozn. red.),“ vysvětluje sportovní manažer Horácké Slavie Radek Novák.

„Z tohoto důvodu jsme nemohli naše fanoušky dříve o příchodu Šimona do našeho klubu na našich stránkách informovat. Již delší dobu se v HST řídíme pravidlem představovat nové posily, až jsou splněny všechny podmínky pro start hráče v mistrovské soutěži,“ doplňuje třebíčský sportovní manažer okolnosti příchodu nové posily zadních řad.

„Jsem přesvědčen, že toto široká veřejnost chápe. Společně jsme podepsali smlouvu na 1 rok s opcí na 2 roky. Věřím, že se Šimon stane pevnou součástí našeho týmu,“ uzavírá informaci Radek Novák s naznačením, že Šimon Szathmáry by se mohl stát oporou na delší dobu a více sezón.

Samotný Šimon Szathmáry hned po prvním utkání poskytl rozhovor pro server hokej.cz. V nejzajímavějších pasážích přiznává i to, že Třebíč o jeho služby stála již delší dobu. „Seběhlo se to docela rychle. Sám jsem úplně nečekal, že to dopadne. Kontaktovali mě a měli jsme spolu nějaké rozhovory. Tehdy se to ještě neuskutečnilo,“ nastiňuje třiadvacetiletý bek svou cestu do Horácké Slavie Třebíč pro hokej.cz.

Hned v prvním utkání v dresu s logem HST na hrudi se uvedl velmi solidním výkonem a v novém působišti zapsal i první asistenci u přesilovkové trefy Silvestera Kuska na 3:3.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.