Obrana předčila útok. Chrudim doma porazila pražskou Spartu

Souboj nejlepší obrany s nejlepším útokem přinesl zajímavý souboj. Chrudimští po rychlém inkasovaném gólu skóre otočili ve svůj prospěch a následně až do konce utkání úspěšně hájili vypracovaný náskok. Svoji neporazitelnost uhájili po výsledku 3:2.

Nejlepší obrana s osmi inkasovanými góly za šest zápasů zaznamenala trhlinku již ve druhé minutě hry, když se na pravé straně zjevil nikým nehlídaný Tomáš Drahovský, který ostrou ranou pod břevno nedal chrudimskému brankáři šanci zareagovat. V úvodních minutách byl ERA-PACK častěji u balonu a před gólmanem Gerčákem hrozil, vyrovnání se dočkal v šesté minutě duelu. Max před brankou poslal do sítě rozehrávku rohového kopu a se štěstím srovnal skóre televizní bitvy.

Diváci stanice ČT Sport se nudit nemohli. Řada rychlých protiútoků na obou stranách přinesla zajímavé šance, pět minut před pauzou také druhou branku ERA-PACKu. Max znovu ukázal, že se mu proti Spartě prostě daří. Zády k brance se s míčem otočil a nekompromisní ranou poslal Chrudim do vedení. Další branky padaly na východě Čech až po pauze. Sparta začala úřadujícího šampiona přehrávat, její zámek ale žádné vyložené brankové příležitosti nepřinášel.

Naopak Chrudim spoléhala na nabídnuté protiútoky a trestala. Ve 29. minutě pláchlo duo David Drozd a Matěj Slováček a druhý jmenovaný sklepl ze vzduchu míč pod vybíhajícího Gerčáka. Na sedmé výhře v řadě již nic nezměnilo ani snížení Tomáše Vnuka, ani závěrečná power-play. ERA-PACK Chrudim tak oslavil výhru 3:2!

HODNOCENÍ ZÁPASU
Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Neodehráli jsme dobré utkání. Upřímně jsem to ale očekával. Hráči mají za sebou sekvenci náročných zápasů, každý má řadu bolístek a je mentálně unaven. Proti Spartě to nebylo dobré po taktické ani technické stránce, udělali jsme spoustu chyb. Vítězství jsme ubojovali srdcem a zásluhy jdou stoprocentně za hráči. Vítězství je důležité pro naplnění našich cílů. Chtěl bych pogratulovat soupeři, který odehrál pěkný zápas. Uděláme vše pro to, abychom v pondělí vyhráli v Uherském Hradišti a potkali se se Spartou znovu ve finále poháru.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „Škoda, že jsme nevyužili své šance. Proti takto kvalitnímu soupeři vždy rozhodují maličkosti a my zahodili své šance a prohráli. Nebylo to tím, že by nás Chrudim nějak přehrála, naopak. Míč jsme podle mě drželi více my, šancí jsme také měli větší množství. Minimálně jsme neměli prohrát. Na to se ale nehraje. Musíme využívat své šance a nesmíme naopak dělat chyby. Šancí jsme měli spoustu, a to jak v prvním poločase, tak během druhého, i v závěru při power play. Někdy potřebujete ale i kus štěstí. Klukům nemám co vytknout. Dali do zápasu maximum, bojovali až do konce. Ponaučíme se, a jestli Chrudim postoupí do finále poháru, což očekávám, tak budeme vědět, kde nesmíme dělat chyby a i z kluků nyní podle mě spadl kámen tíhy zápasu proti Chrudimi. Určitě budeme ještě klidnější a koncentrovanější.“

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 3:2 (2:1)

Branky: 6. a 15. Max, 29. Slováček – 2. Drahovský, 36. Vnuk

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe

AC Sparta Praha: Gerčák – Seidler, Drahovský, Novak, Grbeša, Hora, Hrdina, Doležal, Vnuk, Amrani, Pimpolho

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.