Obnovitelé vzpomínkových tradic získali ocenění

Již po čtvrté se letos na zámku ve Slavkově u Brna uskutečnilo předávání patnácti osobnostem, které se zasloužily o obnovení tradice vzpomínkových akcí v celém regionu.

Medaile za zásluhy se při příležitosti 213. výročí udělilo předsednictvo Zájmového sdružení právnických osob Slavkovské bojiště – Austerlitz.

Chce tak vyzdvihnout osoby, které v 70. a 80. letech, navzdory nevoli komunistického režimu, v historických uniformách připomínaly události a oběti slavné bitvy.

„Vzpomínkové akce jsou většinou připomínkou událostí, které se udály 2. prosince 1805. Často se ale nezamýšlíme nad tím, kdo jsou ti lidé, kteří položili základy této novodobé tradice, obětovali jí mnoho času i financí a často byli i perzekuováni za to, že si dovolili připomínat osudy lidí, kteří umírali pod západními vlajkami,“ zdůvodnil předseda Zájmového sdružení František Kopecký.

Medaili nechalo vyhotovit Zájmové sdružení za podpory města Slavkova u Brna. Na jedné straně je motiv Mohyly míru jako dominanty bojiště a symbolu smíření a na straně druhé nápis Za zásluhy a název Sdružení.

Jména oceněných v roce 2018
Ladislav Benda
Jaromír Kohlíček
Dušan Zmoray
Božej Urbanský
Bohumil Fadrhonc
Marek Fiala
Ivan Uher
Petr Žampach Petr
Mgr. Jan Kolčařová
Bohuslav Adámek
František Sklenář
Josef Hynek
Zdeněk Richter
RNDr. Alois Kleveta
Prof. Dušan Uhlíř

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak