Obnova kanalizace ve Velvarech začala

Ve středu 7.března bylo předáno staveniště v Růžové ulici stavební firmě Horák – stavební a obchodní společnost, s.r.o Děčín a tím vlastně začala další významná investiční akce ve městě – „Obnova kanalizace v Růžové ulici“.

Jedná se o obnovu klenbové původní kanalizace do potrubí DN 500 a DN 300 v celkové délce 246 m. Dojde k přepojení stávajících přípojek splaškové a dešťové kanalizace ze stávajících domů a na trase budou vybudovány nové revizní šachty. Povrch komunikace v rýze kanalizace bude pouze dorovnán a zhutněn. Na kanalizaci by měla navazovat výměna vedení NN společnosti ČEZ do země, vybudování nového veřejného osvětlení a nakonec oprava povrchu komunikace.
Obnova kanalizace by měla trvat 2 měsíce, náklady činí necelé 3 mil. Kč a hradí je celé město Velvary ze svého rozpočtu.
Stoka ústí do kanalizačního řadu podél Bakovského potoka a výkopovými pracemi bude i částečně omezen příchod po cestě k Mateřské škole. Věříme, že občané tuto nutnost omezení pochopí. (ls)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient