Obnova kanalizace ve Velvarech začala

Ve středu 7.března bylo předáno staveniště v Růžové ulici stavební firmě Horák – stavební a obchodní společnost, s.r.o Děčín a tím vlastně začala další významná investiční akce ve městě – „Obnova kanalizace v Růžové ulici“.

Jedná se o obnovu klenbové původní kanalizace do potrubí DN 500 a DN 300 v celkové délce 246 m. Dojde k přepojení stávajících přípojek splaškové a dešťové kanalizace ze stávajících domů a na trase budou vybudovány nové revizní šachty. Povrch komunikace v rýze kanalizace bude pouze dorovnán a zhutněn. Na kanalizaci by měla navazovat výměna vedení NN společnosti ČEZ do země, vybudování nového veřejného osvětlení a nakonec oprava povrchu komunikace.
Obnova kanalizace by měla trvat 2 měsíce, náklady činí necelé 3 mil. Kč a hradí je celé město Velvary ze svého rozpočtu.
Stoka ústí do kanalizačního řadu podél Bakovského potoka a výkopovými pracemi bude i částečně omezen příchod po cestě k Mateřské škole. Věříme, že občané tuto nutnost omezení pochopí. (ls)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.