Objížďka po cyklostezce?

Svést dopravu kvůli opravě značně frekventované silnice z Třebíče na Střítež na cyklostezku, procházející od Polikliniky zahrádkářskou kolonií, to je opravdu v rozporu se zdravým rozumem!

Už nyní je tato cyklostezka velmi vytížena nikoliv pouze jízdou cyklistů, ale zejména projížděním aut zahrádkářů. Silným provozem aut trpí nejen povrch cesty (téměř každoročně je tu nutno opravovat spousty výmolů), ale kromě cyklistů jsou auty též ohroženi kondiční běžci, pejskaři, maminky s kočárky. Je to typická „cyklostezka po česku“, která není jen pro cyklisty, jak je tomu v jiných evropských zemích, kde jsou cyklostezky úzké, aby se tam auta nedostala, ale tato „cyklostezka“ prostě slouží všem.

Ještě že povolali experta, který zjistil, že trasa se v současnosti pro objížďku nehodí. Opravdu si nedovedu představit, jak se úzkou silničkou, lemovanou po obou stranách auty zahrádkářů, valí kolony aut! A kam se „odkloní“ cyklisté, běžci, turisté? To, že se v Třebíči opravují silnice, je chvályhodné, ale musí to být, proboha, všechno naráz? Co třeba počkat, až bude opravena Bráfka? Jen tiše doufám, že někoho nenapadne kvůli objízdné trase rozšiřovat a masívně asfaltovat právě tuto cyklostezku a změnit ji na regulérní silnici!

V reakci na skutečnost, že radnice zamýšlí zavést tranzitní kamionovou dopravu do Libušáku a Boroviny, a ještě to nesmyslně nazývá obchvatem, tak si, bohužel, začínám myslet, že v Třebíči už je možné úplně všechno!

Jaroslava Herzánová, občanka města Třebíče

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient