Search
Close this search box.

Objemný odpad nedávejte ke kontejnerům, můžete ho nechat odvézt za sto korun

Mnozí občané města poukazují na to, že u kontejnerů jsou skladovány věci, které tam nepatří. Jedná se většinou o objemný odpad. V této souvislosti upozorňujeme občany České Lípy, že tento odpad můžete nechat odvézt do sběrného dvora za pouhou stokorunu.

Léto je čas dovolených, kterou někteří využívají ke zvelebení bytu. S tím souvisí např. i likvidace nábytku apod. Jsou občané, kteří volí tu nejjednodušší cestu, jak se takového odpadu zbavit – dají ho ke kontejnerům, ať se město postará.

Sběrné vozy však nejsou uzpůsobeny na to, aby nakládaly skříně, pračky, postele apod., a tak tento odpad zabírá nejen místo a přístup ke kontejnerům, ale i hyzdí prostředí okolo těchto míst.

Přitom cesta je poměrně jednoduchá – je to o jednom telefonátu a jedné stokoruně.

Město Česká Lípa kromě toho, že sváží klasický odpad zdarma, rovněž dotuje pro občany odvoz objemného odpadu.

Termín takového odvozu lze sjednat v pracovních dnech od 8.00 do 17.00 hod. na telefonu 602 180 400. Za symbolickou spoluúčast 100 korun odveze vozidlo firmy Marius Pedersen, a. s. objemný odpad, který bude připravený před domem. Svoz je prováděn vždy ve středu a v pátek.

Pro ty, kteří mají možnost odvézt odpad sami, je otvírací doba sběrného dvora následující: v letním provozu (1. 4. – 31. 10.) každý den mimo neděli 7.00 – 19.00, zimní provoz (1. 11. – 31. 3.) každý den mimo neděli 7.00 – 17.00.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient