Objekt loděnice na Krásné louce už je zbouraný

Demoliční práce na dnes již bývalém objektu loděnice na Krásné louce jsou ve finiši. Stará budova je zbouraná a brzy zde na jejím místě začne růst nová. Zázemí tam opět najdou vodní skauti, pionýři, vikingové a kroužek agility, město pak plánuje provozovat zde i půjčovnu loděk. “Jsem moc rád, že nová loděnice skutečně bude, a i přes komplikace s výběrem firmy i nutností navýšit cenu se to konečně rozjelo,” uvedl náměstek primátora Daniel Marek, který si přišel demoliční práce prohlédnout.

Ve spodním patře objektu bude prostor pro uskladnění lodí a také půjčovna lodí, kterou zde chce nově provozovat město. V horním patře by pak měly být čtyři klubovny plus zázemí, šatny, sprchy, sociální zařízení a centrální hala pro společné aktivity.

Po dobu výstavby nové budovy budou mít organizace, které tu sídlí, možnost scházet se v náhradních prostorách v klubovnách v Kollárově ulici u koupaliště, kde vznikly i dvě sdílené klubovny.
Přestože původně bylo v plánu dokončit stavbu loděnice v letošním kalendářním roce, zmíněné komplikace se soutěží celou akci posunuly. Nicméně v příští sezóně už by měla být loděnice plně k dispozici, dokončení se plánuje v první polovině roku 2019.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz