Search
Close this search box.

Objednávání na úřad šetří čas. Jablonecký magistrát vylepšil svůj systém

Elektronické objednání na úřad funguje na magistrátu v Jablonci nad Nisou už 13 let. Systém prošel postupným vývojem a od letošního roku je pro uživatele ještě komfortnější. Objednávat se lze přes webové stránky města, a také z chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android nebo iOS přes aplikaci Jablonec v mobilu.
Služba se týká oddělení správních agend na úsecích evidence obyvatel, trvalý pobyt, občanské průkazy, cestovní doklady a oddělení dopravně-správních agend na úsecích evidence řidičů a registr vozidel. Jedná se o agendy umístěné v budově magistrátu města v ulici Komenského. Objednávání přes web a mobilní aplikaci stejně jako navazující služby sledování stavu žádostí nebo aktuální obsazenost přepážek jednoznačně šetří čas a vychází tak vstříc veřejnosti.

Jak se objednat?
„Po kliknutí na Rezervaci termínu se objeví výběr agendy a pak kalendář s termíny,“ popisuje webmaster magistrátu Petr Vitvar. Termíny jsou k dispozici vždy 14 dní dopředu. V případě registru vozidel a řidičů je možné se objednat na každý den. Pro agendu občanských průkazů a cestovních dokladů a také pro evidenci obyvatel jsou pro elektronické objednávky určeny dny pondělí, středa a čtvrtek. „Je to proto, abychom umožnili odbavení i klientům, kteří se dopředu neobjednávají,“ vysvětluje vedoucí odd. správních agend Vladislava Kakrdová a dodává, že vedle předem objednaných vyřizují úředníci samozřejmě i ostatní příchozí. Denně jsou schopni na jedné přepážce odbavit průměrně 60 lidí, ale není výjimkou ani přes stovku klientů, když je potřeba.

Při objednávání systém požaduje e-mailovou adresu nebo číslo, na které je možné zadat potvrzovací SMS a následně PIN. Ten se po příchodu na úřad zadá do terminálu v odbavovací hale. „Je tady potřeba počítat s tím, že PIN platí jen 10 minut před a 10 min po rezervovaném čase, pokud přijdete později, kód neplatí a musíte čekat,“ upozorňuje Vitvar.

Kolik je tam lidí? nebo Už mám hotovou občanku?
Pro žadatele o vystavení dokladu je od letoška nově k dispozici také služba sledování stavu žádostí. Na webu města je možné podle data podání žádosti sledovat, jestli už je žádost vyřízena a doklad připraven. Druhou novou službou pro ty klienty, kteří nejsou objednaní a nechtějí nebo nemohou se dopředu objednat, jsou informace o aktuálním stavu obsazenosti přepážek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient