Search
Close this search box.

Obhájci titulu z Brna úspěšně vstoupili do semifinále extraligy

Vítěz základní části extraligy HC Plzeň přivítal na svém ledě brněnskou Kometu. Tento očekávaný souboj nakonec vyšel vítězně pro hosty.

První třetina přinesla jen jediný gól, neznamená to však, že by se diváci, natož oba brankáři, v plzeňské hale nudili. Šancí bylo hodně na obou stranách. Hosté se dostali do vedení ve 12. minutě, kdy se po nahrávce Zohorny trefil přesně Vondráček.

Další gól vidělo sedm a půl tisíce diváků v polovině utkání a ke smutku většiny přítomných to bylo opět do svatyně domácích. Autorem gólu byl Mallet, který proměnil trestné střílení.

Domácím se sice podařilo ve 44. minutě snížit Kindlem, ale Brno hned minutu nato zareagovalo a Zohorna poslal hosty opět do dvoubrankového vedení.

Plzeň se však nevzdávala a tři minuty před koncem opět snížila, když se trefil Sklenička. Nápor domácích pokračoval a mohli i vyrovnat, ale Kantner se netrefil „Ta moje šance dvacet vteřin před koncem mě hodně mrzí. Mohli jsme vyrovnat a jít do prodloužení,“ litoval mladý devatenáctiletý hráč Plzně.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: „Bylo to vyhecované utkání, což jsme čekali. Musím pokárat některé hráče, musejí přidat a zítra to snad bude vypadat jinak. Z výkonu jsem trochu zklamaný, chybí větší bojovnost.“

Kamil Pokorný, trenér HC Kometa Brno: „Měli jsme kvalitní vstup do utkání, hodně jsme stříleli a dostali jsme se do vedení. Od 13. minuty v první třetině byla Plzeň lepší, ale zvládli jsme to. Ve druhé třetině jsme sice nevyužili pětiminutovou přesilovku, ale dokázali jsme ujet v oslabení a vedli jsme 2:0. Co se týče třetí třetiny, věděli jsme, že domácí budou riskovat. Tlačili se do pásma, ale zvládli jsme to, naštěstí jsme dali gól na 3:1. Kluci makali a musím je pochválit, jsme moc rádi za vedení v sérii.“

HC Plzeň – Kometa Brno 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 44. D. Kindl (Moravčík, Kracík), 57. D. Sklenička (Kantner, J. Kindl) – 12. Vondráček (R. Zohorna, L. Čermák), 29. Mallet z trest. střílení, 45. H. Zohorna (Krejčík, Nečas). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc T. Kubalík (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7407.

Plzeň: M. Svoboda – Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, od 27. navíc Pulpán – Gulaš, Mertl, Schleiss – Indrák, Kratěna, Stach – Kantner, Kracík, D. Kindl – T. Kubalík, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.
Brno: Čiliak – O. Němec, Štencel, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna – Horký, P. Holík, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vondráček, L. Čermák, Haščák. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient