Obhájce titulu vstoupil vítězně do sezony. V šlágru kola nestačilo Kladno na Budějky

Překvapivý vítěz loňského ročníku extraligy volejbalistů Karlovarsko začal novou sezonu v Praze výhrou 3:0. Podle bodů (25:19, 25:20, 26:24) to však nebyla tak úplně jednoznačná záležitost.

Šlágrem úvodního kola byl duel mezi Kladnem a Českými Budějovicemi. Nakonec byli úspěšnější Jihočeši, kteří zvládli první dva sety a i přes prohru v třetí sadě už si vítězství ujít nenechali. „Jsme rádi za tři body, na Kladně se nevyhrává lehce. Hra byla nervózní, nebylo to ono z obou stran, ale v určitých fázích jsme byli lepší, proto jsme vyhráli,“ řekl po zápase českobudějovický trenér René Dvořák.
„Dlouho jsme se hledali, začátek druhého setu byl zoufalý. Bude to trvat, než si sestava sedne. Hosté vyhráli zaslouženě, vypadli jen ve třetím setu. Do příště musíme zabrat,“ podotkl kladenský kouč Milan Fortuník.

Nejjednoznačnějším zápasem prvního kola bylo utkání Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou. Hosté žádný ze setů nezdramatizovali a severočeský klub tak mohl slavit hned po úvodním zápase.
„Až na úvod utkání, které bylo z naší strany zakřiklé, tak jsme měli zápas pod kontrolou. Dnes jsme hráli dobrý volejbal s minimem chyb. A jako vždycky bylo publikum úžasné,“ byl po zápase spokojený ústecký kapitán Filip Kramár.
„Po nervózním začátku, kde jsme díky výbornému servisu Piskáčka vedli o několik bodů, jsme v půlce prvního setu přestali přihrávat a do zápasu jsme se již nedostali,“ pověděl trenér Benátek Vladimír Němeček.

Bez ztráty setu zvládli zápas i hráči Příbrami. Jim však byli volejbalisté Odolené Vody vyrovnanějším soupeřem než byly Benátky proti Ústí. I tak to na Příbramské nestačilo.

Souboj největších moravských měst vyšel vítězně pro Ostravu, která si odváží tři body z Brna.

Výsledky 1. kola extraligy volejbalistů:
Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou 3:0 (18, 14, 14), Brno – Ostrava 1:3 (23, -23, -16, -21), Kladno – České Budějovice 1:3 (-23, -21, 15, -22), Praha – Karlovarsko 0:3 (-19, -20, -24), Příbram – Odolena Voda 3:0 (21, 23, 20).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak