Obce Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko uctily památku výročí republiky

Obce Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko se rozhodly společnou akcí uctít 100. výročí vzniku republiky, a to vysazením stromů republiky ve všech obcích mikroregionu za účasti starostů, příp. místostarostů všech obcí.

První strom republiky se vysazoval již v sobotu 8. září 2018 v Chotyni v rámci 3. ročníku Oslav Mikroregionu Hrádecko–Chrastavsko, hlavní část vysazování stromů republiky však nastala až v pátek 26. a v neděli 28. října 2018.

V pátek 26. října 2018 započalo slavnostní vysazování lip ke 100. výročí v Kryštofově Údolí, pokračovalo v nejmenší obci mikroregionu, kterou jsou Janovice v Podještědí, pokračovalo v Rynolticích a bylo zakončeno v Hrádku nad Nisou. V neděli 28. října 2018 byl slavnostní akt započat v Bílém Kostele, pokračoval v Chrastavě a dále v Nové Vsi. V Mníšku se konal nejen v jeho centru, ale i na Fojtce. Závěrečnou akcí bylo vysazení lípy v Oldřichově v Hájích.

Slavnostní akty ke 100. výročí republiky měly jedno společné – veliký zájem lidí (bez ohledu na počasí). Jednalo se vesměs o velice důstojné oslavy 100. výročí vzniku republiky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.