Search
Close this search box.

Občané se sešli s vedením města, konzultovali budoucí regeneraci Holého vrchu

Bezpečnost, doprava a parkování, zeleň na sídlišti, úprava zanedbaných prostor a trávení volného času, to byla hlavní témata, která občany sídliště Holý Vrch nejvíce zajímala, a které si především přejí řešit při chystané regeneraci svého sídliště. Témata vyplynula z pocitových map, které byly ve dnech 12. – 13. 3. umístěny přímo na sídlišti, ale i na webových stránkách. Do pocitových map přispělo na 300 obyvatel „Holáku“.

V pondělí, 26. 3., pak v ZŠ Jižní došlo k setkání obyvatel se zástupci města, architekty, kteří budou regeneraci sídliště Holý Vrch projektovat a koordinátory ze společnosti Agora CE. Setkání probíhalo formou pracovních stolů, diskuzí nad pracovními listy a na základě spolupráce mezi občany vznikaly návrhy na řešení stávajících problémů sídliště Holý Vrch.

Diskuzi koordinovala společnost Agora CE, jejíž zástupci představili mimo jiné výsledky pocitových map. Tým architektů ze společnosti AF-City Plan zase poukázal na některé současné problémy sídliště ze svého pohledu. Výsledkem tohoto setkání bude souhrnná analýza podnětů občanů, kterou zpracuje Agora CE do 14 dnů.

Součástí celé akce byla i výstava výtvarných prací dětí, které malovaly, jak by jejich sídliště mělo vypadat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient