Search
Close this search box.

Občané mohou žádat o dotace na čističky i topení

Město Nový Jičín i letos připravuje vyhlášení dotačního programu na podporu životního prostředí, ze kterého mohou občané zejména jeho místních částí čerpat finanční příspěvek na vybudování malých domovních čistíren odpadních vod a na zřízení ekologického vytápění svých domů. Žádosti o dotace se budou na úřadě přijímat pravděpodobně od srpna 2018 až do konce září. Peněžní podpora ze stany města je vyplácena zpětně, žadatel o ni musí doložit ukončení realizace svého projektu a uhrazené faktury.

Finanční podpora na zajištění ekologického vytápění je určena obyvatelům místní části Kojetín. Na příspěvek na čističky odpadních vod zase dosáhnou lidé, kteří žijí v lokalitách, kde není možná likvidace odpadních splaškových vod centrálním čištěním. Tedy zejména obyvatelé Bludovic a Straníku, a také ti, co bydlí v odlehlejších částech města. V rozpočtu má radnice na oba ekologické programy vyčleněných 600 tisíc korun.

„Výše dotace by měla být stejná jako v minulých letech. Maximální výše podpory je v obou případech do výše padesáti procent uznatelných nákladů. Na vybudování malé domácí čističky odpadních vod lze tedy nejvýše získat 40 tisíc korun a na ekologické vytápění maximálně 50 tisíc korun.,“ vysvětlila Jitka Krystynová z oddělení rozvoje a strategického plánování novojičínské radnice.

Účelem dotace je zlepšení životního prostředí se zaměřením na ochranu vod a ovzduší ve městě a jeho místních částech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient