Občané mohou v Konzumech přispět na stabilometrickou plošinu pro nemocnici

(Aktualizováno před )

Obchodní družstvo KONZUM vyhlásilo sbírku na nákup stabilometrické plošiny pro oddělení rehabilitace Orlickoústecké nemocnice. Přispívat mohou zákazníci prostřednictvím dárcovských kupónů do konce července.

Konzum a Nadační fond S námi je tu lépe! tak navázal na předchozí spolupráci a úspěch sbírky z roku 2016, při které se podařilo vybrat od zákazníků KONZUMU přes 63 tisíc korun na nákup jícnové kardiografie a fetálního monitoru STAN pro porodnici. Na nákup stabilometrické plošiny, která bude pomáhat při rehabilitaci pacientů, lze přispět prostřednictvím třicetikorunových dárcovských kuponů, které jsou součástí letáků KONZUMU a lze je uplatnit vícekrát v kterékoliv prodejně obchodního družstva. Přispět je možné i bez dárcovského kuponu, stačí sdělit požadavek na pokladně. Sbírka bude ukončena 31. 7. 2018. Výši poskytnutých darů je možné po celou dobu sledovat online na www.konzumuo.cz/podporujeme/spolecne-za-usmev/.

Využívání stabilometrické plošiny při rehabilitaci přináší pacientům zlepšení stability, nácvik správného držení těla a zlepšuje nervosvalovou koordinaci. Plošina slouží zejména pro rehabilitaci neurologických a ortopedických pacientů, najde své uplatnění i ve sportovní medicíně. Zástupce Nadačního fondu S námi je tu lépe! a zároveň primář ORL oddělení Orlickoústecké nemocnice Josef Hájek aktivitu obchodního družstva vítá: „My si vážíme každé koruny, kterou dostaneme. Někdy je to stokoruna od babičky, někdy významné částky od firem nebo měst. Ale vážíme si každého příspěvku, protože nebylo historicky zvykem, že by s námi celý region tak spolupracoval a občané a podnikatelé se zajímali o svou nemocnici,“ uvedl primář Hájek a doplnil, že vzbudit zájem o „svoji“ nemocnici mezi podnikateli a občany Ústí nad Orlicí a přilehlých měst a obcí vždy bylo a nadále bude jedním z hlavních cílů Nadačního fondu S námi je tu lépe!

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz