Občan při výkopových pracích našel munici

V sobotu dne 24. března 2018 kolem 17:30 hodin oznámil 34 letý muž na linku 158, že v Oloví při výkopových pracích nalezl dřevěnou bednu, v níž se nacházelo 11 kusů válcových předmětů. Tyto předměty vyndal z bedny na zem a při tom si uvědomil, že by se mohlo jednat o nevybuchlou munici, a proto nález ihned oznámil na policii.

Policisté se dostavili na místo a šetřením zjistili, že munice byla nalezena v lesním porostu cca 100 metrů od domu. Místo nálezu a jeho okolí zajistili a střežili, aby nedošlo k manipulaci s nevybuchlou municí. Operační důstojník na místo povolal pyrotechnika z expozitury Teplice. Ten určil, že se jedná o celkem 11 kusů útočných ručních granátů. Pyrotechnik nalezené granáty zajistil a odvezl k likvidaci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak