Search
Close this search box.

O výhře Písku rozhodla popřestávková kanonáda

V utkání vloženého 33. kola Fortuna ČFL, které se hrálo ve středu 9. května v podvečer v Písku, se v roli hostujícího celku představil na jaře se trápící Králův Dvůr, jež má problémy se sbíráním bodů i koncovkou, což u Otavy potvrdil. Písečtí hned po úvodním výkopu na soupeře vlétli a vytvořili si několikaminutový tlak, jehož hlavní postavou byl střílející Martin Held. Hráči Králova Dvora však byli v prvním poločase domácím zcela vyrovnaným soupeřem. Hosté drželi míč a především dirigent Jakub Balšánek hledal cesty, jak vyzrát na obranu píseckého FC. Velkým problémem Cábelíků ale byla finální fáze.

To na druhé straně neustával v aktivním ostřelování gólmana Krčka Martin Held, což se v 17. minutě žlutomodrým vyplatilo. Hostující gólman třetí střelu domácí čtrnáctky neudržel a Dušan Pinc pohotově uklidil míč do sítě – 1:0.

Na útočné polovině Králova Dvora bylo rušno po dvaceti minutách hry. Jakub Balšánek poslal centr na hlavu Michala Procházky, jenže ten míč nasměroval mimo tři tyče. A z další Balšánkovy pobídky z 28. minuty neprofitoval ani Josef Bouček. Ten zakončoval nohou, ale mířil stejně.

Zbytek úvodní pětačtyřicetiminutovky velké šance nenabídl a do kabin se tak šlo za stále pro obě strany otevřeného průběžného stavu 1:0.

Po návratu z šaten zopakovala domácí sestava nápor ze začátku utkání a ještě přidala na intenzitě. Obrana Cábelíků nevěděla, kam dřív skočit, přesto se jí podařilo zablokovat několik nebezpečných střel Písku. Odolávala však jen chvilku. Pouze do okamžiku, kdy se jeden z odražených balónů dostal na kopačky Tomáše Froňka – 2:0. Nejlepší střelec kádru trenéra Rostislava Grossmanna mohl přidat další zásah o tři minuty později, kdy po špatné rozehrávce hostů a faulu na Filipa Řezáče odpískal rozhodčí Cihlář pokutový kop. Jenže tentokrát se vytáhl gólman Krček a Tomáši Froňkovi musela hlavou prolétnout vzpomínka na utkání v Benátkách nad Jizerou.

Jiří Krček pak ještě zlikvidoval pokus Martina Helda k tyči, ale v 57. minutě jen koukal, jak míč putující po ose Froněk – Milec – Froněk – Řezáč končí za jeho zády – 3:0. Třetí trefa žlutomodrých sebrala hráčům Králova Dvora poslední zbytky odhodlání. Od té doby se na hostující bránu valil jeden útok za druhým. Písečtí divákům nabízeli oku lahodící akce a průběh zbytku utkání s přehledem kontrolovali.

FC Písek – FK Králův Dvůr 3:0 (1:0)

Branky: 17. Pinc, 48, Froněk, 57. Řezáč. ŽK: 0:3 (Krček, Šlapák, Balšánek). Rozhodčí: J. Cihlář – L. Szikszay, L. Langmajer. Diváků: 267.
Sestava FC Písek: Hajdušek – Benetka, Rendla, Holý, Hanzlík, M. Held (82. Grobár), J. Held, Milec (76. Kočí), Froněk (67. Hrachovec), Řezáč (78. Voráček), Pinc (86. Skála).
Sestava FK Králův Dvůr: Krček – Bohánek (46. Břížďala), Bouček (58. Novák), Hell, Zelenka, Kraus, Matas, Šebek, Balšánek (82. Růžička), Procházka, Šlapák (76. Bican).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient