O vítězství sokolovských hokejistů rozhodla první třetina

HC Baník Sokolov 6:2 TJ HC Řisuty

Po jedenáctidenní pauze nastoupil Baník i s navrátilci do sestavy Tomášem Kvapilem a Janem Tomečkem. Novým mužem v sestavě Baníku pak byl mladý útočník Jan Bečvář z Litvínova.

A nástup do zápasu měl Baník parádní. Hned v první minutě totiž mezi kruhy zůstal nekrytý Tomáš Rohan a nemýlil se – 1:0. Následovala přesilová hra, kterou Baník nevyužil, ale brzy to bylo o dva góly. Po kombinaci druhého útoku zakončoval Pavel Kuběna – 2:0. Sokolov měl v první třetině mohutnou převahu a hrálo se v podstatě na jednu bránu. Ve 13. minutě pak Přindiš zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Janu Bečvářovi a zároveň odtáhnul obránce. Mladá posila Baníku svou šanci využila a vymetla pavouky v bráně Ilašenka – 3:0. Bečvář tak zaznamenal první gól hned při prvním startu v mužské kategorii. A domácí měli i další šance, ale Ilašenko odolával až do 20. minuty, kdy se prosadil Jakub Vrána – 4:0.

Úvod druhé třetiny patřil Řisutům, které využily svou jedinou přesilovku v zápase. Úspěšným střelcem byl Michail Potěchin – 4:1. Celkově pak druhá třetina byla mnohem vyrovnanější. Sokolov v ní i přes několik šancí neskóroval. A naopak ve 36. minutě snížil Náprstek na rozdíl dvou gólů – 4:2. Za tohoto stavu ještě navíc hosté trefili břevno Fečovo brány. Třetí třetina však i tak byla stále otevřená.

Do třetího dějství vstoupil Baník aktivně, ale zpočátku se nemohl proti Ilašenkovi prosadit. Až ve 49. minutě se k dorážce dostal Pavel Kuběna a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 5:2. V 51. minutě pak svůj tým uklidnil Martin Trapl, který překvapil Ilašenka – 6:2. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a Baník si tak do tabulky zapsal další tři body. A zaslouženě. Například jen na střely zvítězil Sokolov 55:10.

V dalším kole hraje Baník opět doma a to již v sobotu 17.11. od 17:30. Soupeřem budou Letňany.

Trenér Karel Mlejnek: „Chtěl bych dnes vyzdvihnout naše hráče za výkon v první třetině. A musím říct, že i navzdory horším výkonu ve druhé třetině a třetí třetině jsme se drželi plánu a byli produktivní. Samozřejmě, tíží nás některé věci v útočné fázi, které si s hráči rozebereme. Zároveň bych chtěl poděkovat naším divákům, že se po pauze sešli v hojném počtu. A věříme, že výkony našich hráčů jim budou i nadále dělat radost.“

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového