O víkendu zemřeli na Českokrumlovsku dva lidé

Další tragické případy vyšetřovali jihočeští policisté během víkendových rán.

V sobotu po ránu přijali policisté z Horní Plané oznámení o nálezu utonulého muže v Yacht clubu Černá v Pošumaví. Proto na místo vyjeli nejen zmínění policisté, ale též hasiči a zdravotníci. Senior (81) z Českobudějovicka dle zjištěných skutečností pravděpodobně při pohybu u kamenité hráze sklouzl do vody, kde bohužel zůstal. Nalezl ho až náhodný svědek, který zalarmoval strážce zákona.

Na místo byli přivoláni příslušníci Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, jehož specialisté – potápěči – muže cca 1 metr od hráze z vody vyndali na břeh. Zde již přítomný lékař stanovil smrt a z důvodu zjištění přesné příčiny úmrtí byla policisty nařízena zdravotní pitva.

Dnes byl v lesním úseku u Malont nalezen cyklista, muž (33) z hlavního města, bez známek života. Na místo vyjeli nejen dopravní policisté z Českého Krumlova, ale zároveň kriminalisté téhož odboru. Také se na místo dostavil lékař, který po ohledání těla mohl jen stanovit smrt, pravděpodobně po pádu na hlavu. Provedeným šetřením policistů a kriminalistů, pravděpodobně muž při jízdě po nerovném terénu – lesní komunikaci – spadl z jízdního kola a vážně se zranil, především oblasti hlavy. Následkům těžkého zranění na místě podlehl.

I v tomto případě byla nařízena zdravotní pitva, která by mohla objasnit přesnou příčinu a čas smrti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.