Search
Close this search box.

O víkendu začíná v Plzni Sportmanie a vrcholí Živá ulice

Festival Živá ulice jede na plné obrátky, v sobotu začíná Sportmanie, na náměstí Republiky se utkají ti nejlepší para lukostřelci o titul mistra Evropy. To a mnohem víc vás čeká o víkendu v Plzni. Máme pro vás i zajímavé tipy do regionu.

Sportovní mánie? Sportmanie Plzeň 2018
V sobotu 18. srpna začne největší sportovní akce Plzně – Sportmanie 2018. Začalo to olympijským parkem před dvěma lety a letos opět za OC Plaza vyroste sportovní park, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet různé sporty nebo přijít na besedu se známými sportovci. Park nabídne každý den od 18. do 26. srpna kolem 20 sportovišť, součástí bude hra o medaile i závody pro děti a pro dospělé každodenní rozcvičky od 7 hodin a běžecké nebo kruhové tréninky od 18 hodin. Park bude otevřen o víkendech od 10 do 19 hodin, v pracovní dny od 13 do 19 hodin.

Živá ulice vyvrcholí blokem koncertů „Kolik stojí svoboda?“
Festival Živá ulice po týdnu dospěje ke svému konci. Program bude ale až do nedělního večera opravdu nabitý. Ve čtvrtek a pátek si přijdou na své všichni fashion nadšenci, v ulici Bedřicha Smetany se koná MINT: Plzeň fashion market. Přecházení mezi stagemi na náměstí Republiky a U Branky si tedy zpříjemníte okukováním designových kousků nebo i nějakým tím nákupem. A co bude na podiích Živé ulice celý víkend hrát? V pátek si nenechte ujít Xaviera Baumaxu – nám. Republiky v 19:45. V sobotu ve stejný čas a na stejném místě zahraje Frajara Putika. V neděli pak určitě nevynechejte blok vystoupení „Kolik stojí svoboda?“ se jmény jako Jaroslav Hutka, Vladimír Merta nebo Jan Kryl. V 16 hodin se v Inspiral Garden v Šafaříkových sadech sejdou všichni na besedě a během večera vystoupí každý z nich i v rámci hudebního programu. Detailní program všech zbývajících dní Živé ulice najdete na webu festivalu.

Ochranářský den v ZOO Plzeň
Už jste byli v ZOO Plzeň? Kromě roztomilých přírůstků do lví rodiny, které rostou jako z vody, a dalších (nejen) chlupatých obyvatel zahrady tam v sobotu 18. srpna bude postaráno i o zajímavý program. Od 10 hodin se tu totiž koná Ochranářský den – akce na podporu záchranářských projektů ZOO Plzeň. Dozvíte se tu více o ohrožených druzích živočichů, pro děti bude připraven doprovodný program a v 15 hodin bude pokřtěn pták roku 2018 – sýček obecný, jehož patronem se stane hudební uskupení Ivan Hlas trio.

Léto v Prazdroji pokračuje v pátek Hříšným tancem
V pátek od 21:30 je čas na film u zahradního pavilonu Formanka. Tentokrát to bude romantika, čeká nás Hříšný tanec.

Prohlídky města aneb Co jste o Plzni nevěděli
Máte rádi prohlídky města, ale v těch datech, osobnostech a faktech jste občas ztraceni? Na prohlídkách Plzeň za první republiky se dozvíte něco z historie, ale hlavně zajímavosti, jako kam se chodilo v Plzni na korzo, kde se hrál hazard nebo k čemu sloužily některé budovy v centru v průběhu uplynulého století. Na prohlídku můžete vyrazit v sobotu 18. srpna od 18 nebo 19:30 hodin. Ve stejný čas, tedy v sobotu od 18 a 19:30, se koná taky prohlídka Báje a pověsti plzeňské. Tu doporučujeme celé rodině. Dozvíte se, zda katedrálu postavili čerti, a spoustu dalších plzeňských tajemství. Na prohlídce vás doprovodí alchymista nebo víla Jíkalka. Prohlídky města začínají vždy před Turistickým informačním centrem, kde se sejdete s vaším průvodcem a kde si také můžete koupit vstupenky, pokud jste si je nerezervovali online.

Večerní prohlídka věže sv. Bartoloměje
Máte rádi výhledy a pozorování západu slunce? A nevadí vám vystoupat si pro takový zážitek 301 schodů? Pak se v pátek 17. srpna od 20:30 hodin vydejte na netradiční večerní prohlídku věže katedrály sv. Bartoloměje. Vstupenku koupíte za 100 korun a kromě romantického výhledu na večerní Plzeň si užijete také komentovanou prohlídku varhan. Vstupenky si můžete i rezervovat online předem.

Na náměstí svedou para lukostřelci souboj o titul mistra Evropy
Už od 11. srpna se v Plzni koná Mistrovství Evropy v para lukostřelbě. Na poslední fázi soutěže se handicapovaní sportovci přesunou na náměstí Republiky, kde budou v pátek a sobotu bojovat o cenné kovy. Do těch se jistě zapojí i David Drahonínský, největší česká naděje, mistr světa a zlatý medailista z paralympiády v Pekingu. Podrobný program a další informace najdete na webu šampionátu.

Slavnostní zakončení Letního barokního festivalu na zámku v Manětíně
Barokní perla západních Čech láká v sobotu 18. srpna na slavnostní zakončení festivalu. Barokní den slibuje bohatý program zejména pro nejmladší návštěvníky. Rodiny s dětmi jistě ocení prohlídky slavnostně nazdobeného zámku, ukázky stříhání ovcí, tesařských řemesel a lukostřelby, divadlo pro děti, ochutnávku barokního menu nebo komentované projížďky kolem zámeckého parku. Akce startuje v 15 hodin a ve 22 hodin bude zakončena slavnostním ohňostrojem. Vstupenky zakoupíte na místě, dospělí zaplatí 90 Kč, děti mají vstup zdarma.

Středověký den na Radyni
V neděli 19. srpna se můžete na okamžik ocitnout ve středověku díky akci na zřícenině hradu Radyně ve Starém Plzenci. Středověký den tam začne ve 13 hodin a nabídne výstřel z děla, vystoupení šermířů a dobové kapely i doprovodný program. Děti se mohou pokusit dobýt hrad během ponožkové bitvy od 15 hodin. Vstupenka, která bude zároveň platit i pro prohlídku hradu, bude stát 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient