O víkendu se v kraji odehrálo 66 dopravních nehod, nikdo nezemřel

Během víkendu, od pátku do neděle, vyjížděli dopravní policisté v Ústeckém kraji k řešení 66 dopravních nehod a havárií. V pátek došlo k 36 nehodám, v sobotu k 13 a v neděli k 17 nehodám. Nikdo nebyl usmrcen. Těžce zraněn byl 1 člověk a lehké zranění utrpělo 16 osob. Hmotná škoda byla vyčíslena na 2 571 000 korun.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, a to ve 20 případech. V 11 případech bylo příčinou nedání přednosti v jízdě, v 5 případech nepřiměřená rychlost a ve 3 případech nesprávné předjíždění. Pod vlivem alkoholu bylo 6 účastníků dopravních nehod.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak