O víkendu patřil mezi hlavní činnosti policie sběr opilců

Opravdu nabitý víkend případy, ve kterých sehráli svoji roli lidé, kteří to přehnali s pitím alkoholu, mají za sebou strážníci v Plzni. Někteří skončili v péči personálu protialkoholní záchytné stanice, k jiným zase museli městští policisté volat záchranáře.

První případy byly zaznamenány už v pátek. V půl druhé odpoledne hlídku vyslal operační strážník na zastávku MHD v Husově ulici. Přímo na chodníku si tady ustlal opilý cizinec. Zapáchal, byl špinavý a táhl z něj alkohol. Chůzi po svých nezvládal, nezvládl se ani sám zvednout ze země. Hlídka ho proto naložila do služebního vozu a převezla na záchytku. Druhým, koho hlídka dovezla do stejného zařízení, byla jednačtyřicetiletá žena. Strážníci ji zvedali opilou na Slovanech. Ve svém stavu ohrožovala svůj život a zdraví. Paní na záchytce skončila o víkendu však ještě jednou, a to hned následující den. Zpitou pod obraz ji odvezla hlídka ze Sokolovské ulice. V noci pak zamířila hlídka ještě pro opilého do centra města. Osmatřicetiletý muž se podrobil dechové zkoušce, jejímž výsledkem byla naměřená hodnota skoro tři promile.

V sobotu zaměstnali strážníky výtečníci pod vlivem alkoholu večer a v noci. Pětapadesátiletého muže hlídka transportovala k vystřízlivění v osm večer, potom co ho našla spícího a silně opilého před vchodem do obchodního domu v Plaské ulici. Hrozilo, že by si mohl ve svém stavu způsobit nějaké zranění. Podobně na tom také byla šestapadesátiletá žena, kterou strážníci odvezli do protialkoholní záchytné stanice z centra města a o dva roky starší žena, jež se povalovala ve stavu silné opilosti v Částkově ulici na Slovanech.

K dalšímu případu si volali strážníci už i záchranáře. Během dohledu na veřejný pořádek při akci Summer City Fest 2018 neušel jejich pozornosti bezvládně ležící mladý muž na pláži Boleveckého rybníka. Nereagoval na žádné podněty, měl rozšířené zorničky a bylo z jeho dechu cítit, že měl alkohol. Z důvodu zdravotního stavu nebylo možné na místě provést test na přítomnost drog. Po nezbytném vyšetření byl převezen do zdravotnického zařízení.

Do péče lékařů předala hlídka městské policie ještě po půlnoci zraněného cizince, kterého našla ležet na chodníku autobusového nádraží. Poranění na hlavě a v obličeji si způsobil pádem. Dechovou zkouškou byla u něj zjištěna přítomnost 2,84 promile alkoholu v dechu. Z důvodu agresivního chování byl při převozu do zdravotnického zařízení přítomen strážník v sanitním voze.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz