O víkendu bouralo v Ústeckém kraji 70 řidičů

Během víkendu, od pátku do neděle, vyjížděli dopravní policisté v Ústeckém kraji k řešení 70 dopravních nehod a havárií. V pátek došlo k 25 nehodám, v sobotu k 24 a v neděli k 21 nehodě. Nikdo nebyl usmrcen ani těžce zraněn. Lehké zranění utrpělo 6 osob. Hmotná škoda byla vyčíslena na 3 995 000 korun.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, a to ve 36 případech. V 9 případech bylo příčinou nedání přednosti v jízdě a v 5 případech nepřiměřená rychlost. Nesprávné předjíždění nebylo příčinou ani jedné nehody. Pod vlivem alkoholu byli 2 účastníci dopravních nehod.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak