Search
Close this search box.

O ušetřených penězích je rozhodnuto – opravy chodníků a další projekty můžou začít

Opravy chodníků, jednadvacet nových parkovacích míst na sídlišti Zlatá Hora nebo další vlna čištění dešťové kanalizace a vpustí. Rekonstrukce komunikace Nádražní. Důstojný pomník obětem světových válek. Dokoupení chybějícího vybavení pro atletické disciplíny i oprava dětských hřišť. Nejen to jsou investice, které se rozjedou ve Slavkově u Brna v následujících měsících.

Opravy chodníků, jednadvacet nových parkovacích míst na sídlišti Zlatá Hora nebo další vlna čištění dešťové kanalizace a vpustí.

Rekonstrukce komunikace Nádražní. Důstojný pomník obětem světových válek. Dokoupení chybějícího vybavení pro atletické disciplíny i oprava dětských hřišť. Nejen to jsou investice, které se rozjedou ve Slavkově u Brna v následujících měsících.

Od počátku volebního období do konce roku 2017 bylo uspořeno 22 milionů korun. Zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodli o uvolnění částky 13, 5 milionů korun. Dalším projektům dají zastupitelé zelenou na březnovém zasedání.

„Mám radost, že díky nepředpokládanému navýšení daňových příjmů na konci roku a úsporám ve výdajích města můžeme investovat více, než jsme původně předpokládali. Zelenou tak dostanou nejen dlouhodobě odkládané projekty, ale můžeme uvolnit více peněz na údržbu i na opravy komunikací. Podporu získají i atleti a děti z našich škol. Zkvalitníme i kulturní akce,“ uvedl starosta Michal Boudný.

Projektů, které můžou odstartovat, bude mnohem více. Aby mohli atleti a děti ze slavkovských škol využít moderního zázemí i s odpovídajícím vybavením, dokoupí město například většinu potřebného nářadí pro atletické disciplíny, jako jsou překážky, moderní časomíra, vybavení pro skok do výšky, hod oštěpem, diskem apod. Opravit potřebuje také střecha nad tribunami.

Další peníze poputují také do dokončení parku v okolí domu s pečovatelskou službou. V loňském roce zde byly vysazeny stromy, zeleň a luční květy. Letos se tato lokalita dočká mobiliáře pro odpočinek a cest.

Výběr nově schválených výdajů rozpočtu

-Instalace pomníku obětem I. a II. světové války – pietní místo s připomenutím 222 Slavkovanů, jež nepřežili válečné události. Památník bude umístěn u chodníku v prostoru zámkem a kostelem.

-Oprava chodníků dolní části ulice Tyršova a části ulice Slovákova

-Rozšíření parkovací stání u MŠ Zvídálek

-Rekonstrukce místní komunikace Nádražní včetně parkovacích stání

-Výstavba 21 kolmých parkovacích stání na sídlišti Zlatá Hora

-Zintenzivnění péče o rizikové a nově vysázené stromy

-Demontáž a instalace nové střechy nad tribunou stadionu

-Další údržba mostů a lávek u rybníka

-Pokračování v čistění, monitoringu a oprav dešťových vpustí a kanalizace

-Výměna herních prvků na dětských hřištích

-Sportovní náčiní pro většinu atletických disciplín na stadionu a technika pro údržbu stadionu

-Dokončení parku Litavská

-Obměna audiovizuální techniky na SC Bonaparte

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient