O ušetřených penězích je rozhodnuto – opravy chodníků a další projekty můžou začít

Opravy chodníků, jednadvacet nových parkovacích míst na sídlišti Zlatá Hora nebo další vlna čištění dešťové kanalizace a vpustí. Rekonstrukce komunikace Nádražní. Důstojný pomník obětem světových válek. Dokoupení chybějícího vybavení pro atletické disciplíny i oprava dětských hřišť. Nejen to jsou investice, které se rozjedou ve Slavkově u Brna v následujících měsících.

Opravy chodníků, jednadvacet nových parkovacích míst na sídlišti Zlatá Hora nebo další vlna čištění dešťové kanalizace a vpustí.

Rekonstrukce komunikace Nádražní. Důstojný pomník obětem světových válek. Dokoupení chybějícího vybavení pro atletické disciplíny i oprava dětských hřišť. Nejen to jsou investice, které se rozjedou ve Slavkově u Brna v následujících měsících.

Od počátku volebního období do konce roku 2017 bylo uspořeno 22 milionů korun. Zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodli o uvolnění částky 13, 5 milionů korun. Dalším projektům dají zastupitelé zelenou na březnovém zasedání.

„Mám radost, že díky nepředpokládanému navýšení daňových příjmů na konci roku a úsporám ve výdajích města můžeme investovat více, než jsme původně předpokládali. Zelenou tak dostanou nejen dlouhodobě odkládané projekty, ale můžeme uvolnit více peněz na údržbu i na opravy komunikací. Podporu získají i atleti a děti z našich škol. Zkvalitníme i kulturní akce,“ uvedl starosta Michal Boudný.

Projektů, které můžou odstartovat, bude mnohem více. Aby mohli atleti a děti ze slavkovských škol využít moderního zázemí i s odpovídajícím vybavením, dokoupí město například většinu potřebného nářadí pro atletické disciplíny, jako jsou překážky, moderní časomíra, vybavení pro skok do výšky, hod oštěpem, diskem apod. Opravit potřebuje také střecha nad tribunami.

Další peníze poputují také do dokončení parku v okolí domu s pečovatelskou službou. V loňském roce zde byly vysazeny stromy, zeleň a luční květy. Letos se tato lokalita dočká mobiliáře pro odpočinek a cest.

Výběr nově schválených výdajů rozpočtu

-Instalace pomníku obětem I. a II. světové války – pietní místo s připomenutím 222 Slavkovanů, jež nepřežili válečné události. Památník bude umístěn u chodníku v prostoru zámkem a kostelem.

-Oprava chodníků dolní části ulice Tyršova a části ulice Slovákova

-Rozšíření parkovací stání u MŠ Zvídálek

-Rekonstrukce místní komunikace Nádražní včetně parkovacích stání

-Výstavba 21 kolmých parkovacích stání na sídlišti Zlatá Hora

-Zintenzivnění péče o rizikové a nově vysázené stromy

-Demontáž a instalace nové střechy nad tribunou stadionu

-Další údržba mostů a lávek u rybníka

-Pokračování v čistění, monitoringu a oprav dešťových vpustí a kanalizace

-Výměna herních prvků na dětských hřištích

-Sportovní náčiní pro většinu atletických disciplín na stadionu a technika pro údržbu stadionu

-Dokončení parku Litavská

-Obměna audiovizuální techniky na SC Bonaparte

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak