O senior taxi je velký zájem, hlučínští zastupitelé na ně uvolnili více peněz

Senior taxi, které jezdí v Hlučíně od dubna roku 2015, klienti využívají v rostoucí míře. Zastupitelé na ně v úterý 4. září na svém posledním zasedání před volbami schválili více peněz.

„Počet přepravovaných klientů stále roste, stejně jako počet jízd měsíčně. Například letos v květnu se uskutečnilo 480 jízd, loni v květnu to bylo 330. Roste proto i částka, kterou provozovatel fakturuje,“ informovala vedoucí odboru sociálních věcí Lenka Petermannová.
Zatímco loni zaplatilo město ze svého rozpočtu za provozování služby asi 20 tisíc korun měsíčně, letos už průměrná měsíční částka přesahuje 30 tisíc korun. Proto odbor žádal o úpravu rozpočtu. „Částka 260 tisíc korun, původně vyčleněná na senior taxi v rozpočtu města, se jako součást rozpočtového opatření navýšila o dalších 140 tisíc korun,“ uvedla vedoucí odboru financí Krista Šoferová.

V roce 2015 stálo provozování sen ior taxi město asi 60 tisíc korun. O rok později to už bylo 187 tisíc korun a v roce 2017 to bylo 232 tisíc korun. Předpoklad pro letošní rok je 400 tisíc korun. Díky dotaci platí klienti za cestu taxíkem pohých 15 korun. Služba je určena pro občany Hlučína starší sedmdesáti let, které senior taxi odveze na určená místa v pracovní dny od 6 do 15 hodin. Seniory dopraví z místa jejich bydliště na Mírové náměstí, k budově polikliniky, k poště, k lékařským ambulancím na Cihelní, Hrnčířská a Zahradní, k zámku, kde funguje Klub seniorů Hlučín, k Domovu pod Vinnou horou a ke hřbitovu Březiny nebo k městskému hřbitovu. Za dopravu neplatí doprovod seniora, pokud je potřebný. Pro jistotu je dobré, když si občan službu objedná na telefonním čísle 606 600 154 alespoň jeden den předem, aby se mu nestalo, že taxikář nebude mít volnou kapacitu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.