O Petra Mrázka není zájem, opět se asi bude stěhovat

O Petru Mrázkovi se před pár lety mluvilo skoro jak o novém Dominiku Haškovi (i když on se tomuto přirovnání vždy vehementně bránil), teď však v šestadvaceti letech neví, co s ním bude dál.

Naposledy chytal ve Phliladelhii, kam přišel letos v únoru z Detroitu. Měl nahradit Briana Elliotta a Michala Neuvirtha, kteří měli zdravotní problémy a klub potřeboval kvalitního gólmana. Oba brankáři jsou ale už zdravotně v pořádku a Philadelphia tak nenabídla Mrázkovi nový kontrakt. Od 1. července tak bude tento vítkovický odchovanec nechráněným volným hráčem a může si ho vybrat kterýkoliv klub NHL.

Mrázek odchytal za Philadelphii v základní části 22 zápasů s průměrem 2,89 obdržené branky, úspěšnost zákroků měl 91 procent a třikrát se mu povedlo udržet čisté konto. V play-off si zachytal jen polovinu jednoho utkání, v které inkasoval dvě branky z 12 střel.

Ta samá situace může nastat i u dalších českých hráčů, kterým končí smlouvy a ještě jim kluby nové kontrakty nenabídly. Jde o útočníka Tomáše Plekance z Toronta, Aleše Hemského z Montrealu a obránce Michal Kempného s Jakubem Jeřábkem z Washingtonu, Andreje Šustra z Tampy Bay, Romana Poláka z Toronta či brankáře Ondřeje Pavelce z New York Rangers.

Naopak nabídku na prodloužení už dostali Tomáš Hertl ze San Jose, Ondřej Kaše z Anaheimu, Dmitrij Jaškin ze St. Louis, Tomáš Nosek z Vegas a brankář David Rittich z Calgary. Teď už bude záležet na jakém znění smlouvy (nebo-li na platu) se obě strany dohodnou.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz