O dotaci 800 milionů na výstavbu a rekonstrukci šesti silnic bude žádat Královehradecký kraj

Šest silnic druhé třídy, které patří k nejvytíženějším krajským komunikacím a navazují na strategickou síť komunikací TEN-T, by mělo být v letech 2020 – 2021 vybudováno a rekonstruováno za výrazné finanční pomoci z evropských fondů. Projekty se budou ucházet o dotace v celkové výši přes 800 milionů korun.

„Tyto stavby jsou v zásobníku projektů pro stavební sezonu 2020 a dál. Žádosti o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu ale musíme předložit během tohoto prosince. Všechny stavby jsou součástí takzvaného Regionálního akčního plánu Královéhradeckého kraje, což je jedna z podmínek přijatelnosti,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Poskytovatel dotace hodnotí také dopravně-hospodářský význam komunikace, její stavebně-technický stav a šířkové uspořádání a také intenzitu dopravy, nehodovost a vliv na životní prostředí. O přidělení dotace by mělo být rozhodnuto zhruba v polovině příštího roku.

Do balíčku byly zařazeny tyto projekty:

II/303 Přeložka Běloves – Velké Poříčí 458 mil. Kč

II/298 Opočno – obchvat, 2. etapa 190 mil. Kč

II/303 Velké Poříčí – Hronov, 2. etapa 35 mil. Kč

II/285 Jaroměř – Nové Město n. M., 2. etapa 100 mil. Kč

II/298 Ledce – Opočno, 3. etapa 50 mil. Kč

II/298 hranice Pardubického kraje – křiž. se silnicí I/11, 3. etapa 60 mil. Kč

Dotace má činit 90%.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.