O akademii 3. věku je ve vysokomýtské nemocnici velký zájem

(Aktualizováno před )

Ve Vysokomýtské nemocnice probíhal od května do října cyklus přednášek určený laické veřejnosti, nazvaný „Vysokomýtská akademie 3. věku se zaměřením na prevenci psychických poruch ve stáří“, Projekt podporovalo a spolufinancovalo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

V roli přednášejících se vystřídali lékaři z oboru chirurgie, neurologie, psychiatrie, geriatrie, dále zdravotně-sociální pracovník, fyzioterapeuté, nutriční terapeut a akademický pracovník.
Jak akademii hodnotili samotní účastníci, co bylo pro ně přínosem? Na tyto otázky odpovídali v závěrečném hodnotícím dotazníku. Sdělovali, že díky akademii získali především nové informace, které mohou uplatnit ve svém životě, navázali nová přátelství, naučili se jednoduchá rehabilitační cvičení a metody na trénování paměti. Od přednášejících se dozvěděli informace o sociálních dávkách a někteří mají díky tomu již vyřízené žádosti.

Na závěrečném setkání, kdy účastníci úspěšně absolvovali vědomostní testy, obdrželi z rukou ředitele nemocnice certifikát a především poděkování za to, že celou akademii absolvovali.

Účastníci, dnes již absolventi, kurzu projevili zájem o pokračování ve vzdělávání, např. v oblasti první pomoci, partnerských vztahů ve stáří nebo v problematice myoskeletární medicíny. Nemocnice také jsme obdržela spoustu telefonátů, kdy se lidé ptali, zda se bude první cyklus opakovat. Nemocnice se bude snažit zajistit finanční prostředky na druhý cyklus přednášek a setkání. Díky akademii 3. věku tak může rozvíjet aktivity směrem k laické veřejnosti.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz