Nymburští basketbalisté dnes zjistili, jaké jsou jejich možnosti

Nymburk dnes v Praze na Královce (zde hraje zápasy Ligy mistrů) přivítal jednoho z favoritů soutěže izraelský Hapoel Jeruzalém. Sice proti soupeři zaznamenal 80 bodů, což by v domácí soutěži stačilo na vítězství, ne však proti tomuto celku, který nastřílel 111 bodů a stal se tak jednoznačným vítězem.

Jeruzalém přiletěl do Česka s bývalým hráčem NBA Amar’em Stoudemirem. V roce 2007 se tento hráč stal v nejlepším pivotem v americké lize. V současné době by už v NBA nekraloval, ale v Evropě je pořád velmi platným hráčem, což dokázal v dnešním zápase 19 body a sedmi doskoky. Pro většinu hráčů to byl zážitek proti takovému hráči nastoupit.„Je to dobrá zkušenost, protože on je pod košem opravdu dominantní. Je velký a pohyblivý. Dá se od něj učit spousta věcí,“ podotkl Martin Peterka, který dal jen o dva body méně než zmiňovaná hvězda.

Izraelský tým měl dobrou střeleckou úspěšnost, 60% vyslaných míčů si našlo cestu do koše. „Jejich kvalita je jednoznačná, ale my jsme jim mohli být lepším soupeřem. Světlých chvilek bylo moc málo na to, abychom se s nimi udrželi ve hře,“ mrzelo kapitána Pavla Pumprlu.

Nymburk tak díky této prohře přišel o teoretickou možnost k postupu do play-off Ligy mistrů. Nyní se bude muset snažit skončit aspoň na šestém místě, které znamená přesun do FIBA Europe Cupu.

Nymburk – Hapoel Jeruzalém 80:111 (16:23, 35:51, 65:85)
Nejvíce bodů: Peterka 17, Wright 15, Lawrence 8, Pumprla a Davis po 7 – Feldeine 20, Stoudemire 19, Butler 16, Thomas 13, Blatt 11, Owens 9. Fauly: 18:19. Trestné hody: 21/18 – 17/15. Trojky: 6:12. Doskoky: 34:43.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak