Nymburk se bude spoléhat i na Američany

Obhájit český titul je povinností, teď by to chtělo ale i prorazit v Evropě. S takovými cíli vstoupí do sezony nymburští basketbalisté. K tomu by mu měli pomoci i noví hráči.

ČEZ Basketball Nymburk má po dnešku kompletní soupisku. Před několika hodinami středočeský klub podepsal roční smlouvu s Američanem Kendallem Smithem. Pro tohoto 190cm vysokého hráče to bude premiéra mezi dospělými, protože dosud hrál jen na amerických univerzitách. „Hledali jsme hráče, který by byl vhodným doplněním ke všem našim hráčům na obranné polovině a myslím, že Kendall je tím správným typem. Má jak výborné basketbalové dovednosti, tak je vhodnou osobností, aby se stal platným členem našeho týmu. Kendall je poslední kousek naší skládačky a zanedlouho začne tvrdá práce, abychom společně naplnili ambice a cíle našeho klubu,“ řekl hlavní trenér Nymburka Oren Amiel.

Už před pár týdny získal mnohonásobný mistr české nejvyšší soutěže také amerického hráče Alberta Jamese Englishe. Toto 193cm vysoké křídlo prošlo v poslední letech italskou, německou a francouzskou ligou. „English je pravý střelec disponující pestrou paletou zakončení. Vzhledem k tomu, že může nastoupit na pozicích tři, dva i jedna, je pro nás velice flexibilní pro nasazení v různých sestavách,“ podotýká trenér.

Nejenom v amerických vodách, ale i mezi našimi juniory hledal posilu pro nový ročník nymburský tým. A našel jí ve Filipu Novotném. Ten už za Nymburk v loňském roce odehrál v českém poháru pár zápasů, ale teprve nyní podepsal profesionální smlouvu. „Filip patřil v mládežnickém basketbalu vždy mezi klíčové hráče svého ročníku, a proto jsme rádi, že dostane šanci potvrdit růst svých schopností i na nejvyšší úrovni. Jak jsem mohl Filipa poznat, je výborný střelec, nic nevypustí v obraně, v tréninku je cílevědomý a dobře koučovatelný,“ dodává Amiel.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak