Search
Close this search box.

Nymburk podle očekávání kraluje, naopak Děčín zatím nenaplňuje předpoklady

Jsou týmy, kterým můžete dát, i bez nadsázky, mistrovský titul už před sezonou, protože je nepravděpodobné, že by je někdo předčil.

Takovouto roli má už několik sezon v naší nejvyšší basketbalové lize tým Nymburka. Bohatý tým, který je jediný schopný se občas prosadit i v evropských soutěžích, vstoupil do letošního paly-off se suverenitou jemu vlastní.
V prvním utkání porazil Kolín 122:68, v tom druhém už byl trochu ke svému soupeři „shovívavější“, vyhrál 94:65. Nymburk tak vede v sérii 2:0 a na 99% je jisté, že si postup zajistí na půdě soupeře, kde se další dva zápasy odehrají.

Druhá série hraná mezi Děčínem a Svitavami má také stav 2:0 (64:61, 92:80), ale zde se nečekalo, že tento poměr bude ve prospěch Svitav. Je pravda, že po základní části byl mezi oběma týmy rozdíl jen jednoho bodu, přece jenom se ale neočekávalo, že by Děčín mohl obě svá domácí utkání prohrát. Nezbývá mu nic jiného, než alespoň jedno utkání ve Svitavách vyhrát, aby dokázal ještě sérii vrátit na domácí palubovku.

Třetí semifinálovou dvojicí jsou týmy Opavy a Olomoucka. Jejich první duel vyzněl vítězně pro Opavu, která vyhrála 94:88. Posledními semifinalisty jsou mužstva Pardubic a Ústí nad Labem. Zde také došlo k určitému překvapení. Severočeši zaskočili domácí tým a zvítězili 80:76. Dnes jsou pro tyto čtyři týmy naplánovány druhé zápasy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient