Nový úsek chomutovské cyklostezky propojí Lipskou ulici s Bezručovým údolím

Město nyní buduje novou cyklistickou propojku mezi Lipskou a Bezručovou ulicí. „Cílem je cyklistům umožnit bezpečný pohyb mezi rušnou Lipskou ulicí a cyklostezkou do Bezručova údolí,“ říká náměstek primátora David Dinda. Práce už začaly.

Před odbočením z Lipské do Mýtné budou upraveny nájezdy tak, aby byly pro cyklisty bezpečné. „V Mýtné ulici bude nová cyklostezka zaříznuta do svahu pomocí opěrných zdí,“ popisuje referent odboru rozvoje a investic magistrátu Stanislav Říha. Poté stezka přejezdem protkne místní komunikaci a podél parkoviště naproti areálu Veros se napojí na stávající cyklostezku do Bezručova údolí.

V rámci investiční akce se rozšíří silnice v Mýtné ulici, vybuduje se nové veřejné osvětlení, opraví se schody do parčíku a chodník vedoucí parčíkem k Lipské ulici. Celkové náklady jsou necelé čtyři miliony korun. Práce skončí v říjnu. „Město na výstavbu získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ dodává projektová manažerka Petra Brožíková.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak