Search
Close this search box.

Nový trenér dorostu Jaroslav Polášek chce vzor pro své svěřence

Ze zimního spánku se o víkendu probudí také dorostenecké soutěže. Posunem dosavadního trenéra devatenáctky Rostislava Grossmanna k áčku bylo nutné řešit, kdo tým U 19 převezme. Lodivodem staršího dorostu se stal Jaroslav Polášek (JP), který i nadále bude úzce spolupracovat s Vlastimilem Klusoněm (VK).

Tým U 19 jste převzal před zimní přípravou. Jak jste zvládl adaptaci a sžití se s novým mužstvem?
JP: Většinou jsem kluky v žákovských nebo dorosteneckých kategoriích trénoval, takže to pro mě není až tak nové. Na podzim jsem navíc trénoval U 17, takže jsme s devatenáctkou jezdili jedním autobusem. Nebyl to pro mě žádný velký skok, takže adaptace proběhla celkem přirozeně, zvolna a v pohodě.

Nemůže chybět otázka na samotnou přípravu. Proběhla bez komplikací?

JP: Uvidí se, až začnou zápasy. Příprava proběhla slušně, byla dobře naplánovaná, akorát nás brzdila zranění a hodně nemocí. Trápily nás teplotní výkyvy a chřipková epidemie. Nemohu tedy říct, že bychom zimou prošli úplně ideálně.

Na jaře vám bude chybět nejlepší podzimní střelec Adam Kasík. Střílení gólů tedy bude na jiných.
JP: Myslím si, že je to příležitost pro další hráče, aby se předvedli střelecky. V přípravě jsme gólů dali docela dost, tak věřím, že jsme si nějaké schovali také do soutěžních zápasů.

Doznal stabilní podzimní kádr ještě nějakých změn?

JP: Kromě Adama Kasíka odešel ještě Karel Kulík na Hlubokou, s čímž jsme počítali. Věřím, že už další změny nepřijdou a ti kluci, které jsme využívali, tady zůstanou. Chtěl bych, aby starší hráči šli příkladem a ti mladší vedle nich rostli.

Na soupisce A-mužstva jsou ještě Filip Blažek s Danielem Petříkem. Ty ale budeme moct využít, že?
JP: Je to tak. Pokud nebudou využiti trenérem Grossmannem v mistrovských zápasech, tak budou k dispozici nám.

S čím půjdete do jarní části sezony? Budete chtít navázat na bohatou bodovou sbírku, nebo spíše zapracovávat další hráče s výhledem na příští sezonu?
JP: Proohrávat nechce nikdo. Klukům říkáme, že musejí chtít vyhrát, ale že důležitá je také cesta k vítězství, ta hra. Budeme chtít zapracovat na hře, aby byla trochu víc agresivní a aby byla aktivní. Budeme chtít také samozřejmě zapracovávat kluky mladších ročníků, což považuji za jeden z hlavních cílů.

Na podzim jste byl na lavičce devatenáctky společně s Rostislavem Grossmannem. Jaká bude vaše role nyní?
VK: Přesunul jsem se do osmnáctky jako hlavní trenér, ale jde hlavně o to, abychom všechny hráče U 18 a U 19 měli pod kontrolou. Působím i nadále také u devatenáctky, obě mužstva trénují pohromadě. Nedělali jsme rozdělení na U 18 a U 19, ale kádry jsme skládali tak, aby devatenáctka byla připravena pro nadcházející jaro, ale hlavně pro následující sezonu.

Hráči se mezi oběma celky tedy budou dle potřeby přesouvat?

VK: Částečně ano. Kategorie U 19 má přednost, takže trenér Polášek si udělal kádr. Já mám u osmnáctky také takovou základní kostru. Hráči se samozřejmě mohou mezi oběma týmy podle výkonnosti či například z důvodu zranění přesouvat.

Jaký účel tedy bude osmnáctka plnit?

VK: V týmu U 18 jsou hráči, kteří by v příští sezoně měli naskočit do devatenáctky, ale mám tam i hráče U 19, kteří momentálně z výkonnostních důvodů nevešli do sestavy. Všichni však mají šanci ukázat se a posunout. Také proto trénujeme dohromady, aby kluci měli motivaci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient