Nový most přes Bakovský potok se otevře až po kolaudaci na konci října

Občané Velvar si určitě všimli, že na staveništi nového mostu silnice č. 240 přes Bakovský potok panuje čilý pracovní ruch a práce finišují. Ve středu 10. října se konal kontrolní den a zároveň byla zahájena přejímka stavby mezi objednatelem a dodavatelem. Jsou to nezbytné kroky před kolaudačním řízením, které bylo svoláno na úterý 30. října. Jinými slovy to znamená, že dříve nemůže být provoz po novém mostu spuštěn.

Stavba vykazuje ještě řadu nedodělků, které se řeší. Město musí pohlídat řádné dokončení chodníků, které budou později v jeho správě. Také se musí dokončit terénní úpravy a svahy, dočištění vodního koryta a ostatní úpravy.

Velvarští podnikatelé otevření mostu netrpělivě očekávají, s občany je to složitější. Na jednu stranu se město opět spojí v jeden celek, ale do města se vrátí těžká automobilová doprava přes náměstí směrem k Novým Uhům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.