Nový majitel Slavie podepsal se Stochem dlouholetou smlouvu

Sice probíhá reprezentační pauza, to však neznamená, že by se v české kopané nic nedělo.

Asi nejzajímavější informací je vstup nového majoritního vlastníka do pražské Slavie. Tento týden získala největší podíl akcií ve Slavii čínská společnost Sinobo Group. Dosavadní majitel, též z Číny, Citic Group bude mít menšinu. Změna nastala také, co se týká názvu stadionu. Nyní se bude jmenovat Sinobo Stadium.
Sinobo Group už je během tří let třetím většinovým vlastníkem klubu z Vršovic. Před Citic Group to byla též čínská společnost CEFC.

„Je mi ctí, že mohu být u dalšího historického milníku našeho klubu,“ prohlásil Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva fotbalové Slavie.
„Pro celý náš klub je velké štěstí, že získala majitele, který fotbalu rozumí – má klub v Pekingu a je s ním úspěšný,“ přidal se trenér Slavie Jindřich Trpišovský.
K prvním kontaktům Slavie s firmou Sinobo došlo už letos v dubnu. Dokonce se pak tato firma podílela finančně na zisku letních posil Vladimíra Coufala, Alexandra Baluty a Petera Olayinky.

Ve slávistickém muzeu, kde probíhala tiskovka, uveřejnil Tvrdík i další zajímavé informace, které se týkají hráčského kádru. Až do roku 2022 zůstává opora týmů slovenský reprezentant Miroslav Stoch. Novým hráčem, který slávistický kádr posílí na jaře, bude liberecký záložník Petr Ševčík. Třetí důležitou zprávou pro fanoušky Slavie je to, že český reprezentant Tomáš Souček by měl v sešívaném dresu nastupovat i na jaře.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient