Search
Close this search box.

Nový jízdní řád přinese změny na železnici v Karlovarském kraji

V neděli 9. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád pro rok 2019. Na základě žádostí českých i německých cestujících dojde k rozšíření nabídky mezinárodního spojení na trati z Chebu přes Vojtanov a dále do německého Bad Brambachu a Zwickau. V kraji by navíc měly začít jezdit nové vlakové soupravy, takže se zvýší i komfort přepravy. Regionální jízdní řád si můžete vyzvednout na pokladnách Českých drah. Cena zůstává stejná jako v minulém roce – 30 korun za kus.

„I v roce 2019 chce kraj zachovat objednávku regionálních spojů ve stejném rozsahu, jako tomu bylo v letošním roce. Vítáme nově zavedené vlaky, které usnadní dopravu do sousedního německého příhraničí. Cestující jistě kromě stále širšího spektra služeb ocení i oblíbené sezónní spoje, jako je vlak Cyklo Ohře mezi Karlovými Vary a Chebem, nebo tematický Mattoni Expres s napojením do Kyselky. Opět podpoříme oblíbené půjčovny kol Českých drah, které využívají nejen turisté přijíždějící z jiných regionů, ale i domácí. Z aktuálních smluv s drážními dopravci vyplývá, že z rozpočtu Karlovarského kraje obdrží v letošním roce 2018 České dráhy 170,6 milionu korun,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

České dráhy vypraví v kraji každý den 274 osobních vlaků, které ujedou 5 916 vlakokilometrů. Region dále budou brázdit 4 vlaky IC Pendolino, 14 expresů, 14 rychlíků a 10 mezistátních spěšných vlaků na trati Cheb – Norimberk. „Na lince Cheb – Ústí nad Labem – Praha budou nově zařazené vozy s dětským kinem a v průběhu příštího roku v nich přibyde také možnost připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Spoje budou navíc nově pojmenovány shodně „Krušnohor“, což cestujícím zjednoduší orientaci,“ upřesnil ředitel regionálního obchodního centra Českých drah Vladimír Omelka.

Na trati z Chebu do Prahy dojde ke zkrácení doby jízdy o 12 minut díky dokončení Ejpovického tunelu v Plzeňském kraji. Rychlejší bude i jízda mezi Karlovými Vary a Johanngeorgenstadtem, a to o 8 minut. Ačkoli technicky by to už bylo možné, kraji se zatím nepodařilo prosadit, aby pendolino, které zajíždí do Františkových Lázní, jezdilo až do Karlových Varů. S prodloužením spoje Pendolina se však i nadále počítá.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient