Search
Close this search box.

Nový Jičín staví útulek pro psy

Nový Jičín začal s výstavbou psího útulku. Zařízení pro umístění opuštěných a toulavých zvířat, které ve městě citelně chybí, se buduje v prostorách bývalého vojenského areálu Bludovicích. Za necelých 11 milionů korun zde bude postaveno 30 zastřešených kotců s boudou a výběhy, sklad krmiv a místnost pro drobné veterinární zákroky. Útulek by měl být hotov na jaře příštího roku.

„Cesta k realizaci psího útulku byla opravdu dlouhá a složitá. Pozemek o rozloze dva a půl tisíce metrů čtverečních jsme zakoupili již v roce 2013. A o rok později jsme měli hotovou projektovou dokumentaci a v rozpočtu vyčleněnou sumu na výstavbu útulku. Majitelé sousedního chátrajícího objektu ale s projektem nesouhlasili a cestou různých odvolání výstavbu čtyři roky blokovali,“ připomněl historii celého záměru starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

V útulku bude 22 kotců sloužit běžnému provozu. Další tři kotce budou vyčleněny pro příjem psů, tři budou obývat zvířata v karanténě a dva kotce budou určeny pro izolaci psů s infekčním onemocněním. Boudy v kotcích budou vybaveny vnitřní temperací pro zimní období. U jižní hranice pozemku se postaví 30 metrů dlouhá a 5 metrů vysoká protihluková stěna. Areál bude zásoben vodou z vlastní studny.

Město Nový Jičín dosud umisťovalo psy odchycené na svém území v útulku v Kopřivnici. Ročně za to platí 280 tisíc korun. Nové zařízení pro psy v Bludovicích bude provozovat novojičínská městská policie.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient