Search
Close this search box.

Nový Jičín opraví další měšťanské domy na Masarykově náměstí

Stavební obnovou projde pět nemovitostí a na tři z nich město získalo z Ministerstva kultury dotaci ve výši 770 tisíc korun. V letošním rozpočtu má radnice na rekonstrukci domů na náměstí vyčleněny čtyři miliony korun. Dalších 3,5 milionu korun půjde na sanaci historických budov v ulicích okolo náměstí. „Do obnovy nemovitých kulturních památek investujeme každý rok. Letos budeme v domech na Masarykově náměstí, ale i v přilehlých ulicích, které jsou součástí městské památkové rezervace, převážně měnit okna a dělat nové fasády. Jsem rád, že se nám již několik let daří na regeneraci historického dědictví získávat dotace z Ministerstva kultury a Moravskoslezského kraje,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Vloni například město dostalo z ministerstva 950 tisíc korun a z kraje 350 tisíc korun. Peníze byly použity převážně na opravu fasády historické budovy na Divadelní ulici 1 a na velkou rekonstrukci Staré pošty na Masarykově náměstí. „V tomto roce jsme opět kromě Ministerstva kultury, které nám již přislíbilo 770 tisíc korun, oslovili i Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Podali jsme žádost na částku půl milionu korun, ale výsledek řízení ještě neznáme,“ doplnila Barbora Kaštovská z odboru školství a kultury novojičínské radnice.

Kromě domů na Masarykově náměstí se budou letos opravovat nemovitosti v ulici 28. října, Generála Hlaďo, v Havlíčkově, Jungmannově a Dobrovského ulici. Do záchovných prací v celé městské památkové rezervaci chce radnice investovat přibližně 7,5 milionu korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient