Search
Close this search box.

Nový Bor uctil památku válečných veteránů

Vzpomínkovým aktem uctilo město Nový Bor válečné veterány. Pietní akt proběhl v pátek 9. listopadu u příležitosti světového Dne válečných veteránů a 100. výročí ukončení první světové války.

Městská delegace za účasti zástupců Armády ČR a Aktivních záloh armády ČR položila květiny u památníků obětí 1. a 2. světové války na Lesním hřbitově a u pomníků válečných obětí v Janově a v Arnultovicích.

Den válečných veteránů se tradičně slaví 11. listopadu, v den, kdy v roce 1918 bylo podepsáno příměří na západní frontě. Postupem času se oslavy konce konfliktu, který si vyžádal miliony obětí a mnoho dalších doživotně poznamenal, přeměnily v připomínku válečných veteránů. Kromě historie má tento den připomínat i současné veterány a také ty, kteří nasazují život za uchování míru a naší svobody. Symbolem Dne válečných veteránů se stal květ vlčího máku, který odkazuje na k bojům na flanderských polích u města Yprés, kde tehdy právě tyto květiny kvetly a kde se poprvé použil bojový plyn. V České republice se připomíná od roku 2001.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient